Najczęściej stosowane hasła w internecie? "123456" i "password"

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Długie, skomplikowane hasła w internecie są trudne do zapamiętania ale jednocześnie zmniejszają ryzyko kradzieży naszego konta. Jednak firma SplashData przedstawiła listę z której wynika, że większość ludzi niestety nie dba o swoje bezpieczeństwo sieci.

 

Zakładając konto na stronach internetowych należy pamiętać aby utworzyć silne, trudne do odgadnięcia hasło. Powinno się ono składać z dużych i małych liter, z cyfr i innych znaków (@#$%&). Wtedy mamy pewność, że żaden użytkownik internetu nie włamie się do naszego konta.

 

Okazuje się niestety, ze ludzie tworzą niezwykle proste do odgadnięcia hasła. Sprawa jest o wiele gorsza, gdy jedno proste i krótkie hasło jest stosowane na wielu stronach internetowych, zwłaszcza gdy używamy na nich jeszcze takiego samego loginu. Jeśli złodziej odgadnie nasze hasło na jednej stronie internetowej, wtedy będzie mógł ukraść nasze pozostałe konta.

 

Nie trzeba chyba wyjaśniać co taki złodziej mógłby zrobić, gdyby włamał się np. do naszego konta na Facebooku. Dlatego hasła należy tworzyć w miarę długie, skomplikowane a najlepiej niemożliwe do odgadnięcia - jest to sprawa oczywista.

 

Jak wynika z rankingu przedstawionego przez firmę SplashData, najpopularniejszymi hasłami w 2014 roku były: "123456" (itp.), "password" i "qwerty". W poprzednich latach hasła tego typu również robiły "furorę" i wygląda na to, że jeszcze przez długi czas nic się w tej kwestii nie zmieni. Zachęcamy więc wszystkich aby zadbali o swoje bezpieczeństwo w sieci i tworzyli bardziej skomplikowane hasła, na ile jest to możliwe.

 

Komentarz: jeśli mamy słabą pamięć i obawiamy się, że pewnego dnia hasło po prostu wyleci nam z głowy, zawsze możemy je zapisywać w zeszycie, który będzie się znajdował w pobliżu naszego komputera. Jeśli natomiast nie mamy pewności, czy któryś z domowników nie zechce przypadkiem zakraść się do naszego zeszytu, hasła możemy zapisywać również w komputerze w notatniku.

 

 

Na podstawie: http://splashdata.com/press/worst-passwords-of-2014.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj