Hakerzy stworzyli bezzałogowca, który kradnie informacje z telefonów

Kategorie: 

Jak się okazuje, naruszenie czyjejś prywatności i kradzież ważnych informacji może być łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać. W Wielkiej Brytanii przetestowano bezzałogowca, który potrafi ukraść informacje z telefonu.

 

Kradzież informacji za pomocą drona jest możliwe dzięki urządzeniu "Snoopy", które znajduje się na pokładzie bezzałogowca i wyszukuje urządzenia przenośne z uruchomionym Wi-Fi. Technologia wykorzystuje funkcję wbudowaną we wszystkich telefonach czy tabletach - gdy urządzenie mobilne próbuje połączyć się z Internetem, szuka sieci z którą połączył się w przeszłości.

 

W tym momencie bezzałogowiec wysyła sygnał naśladując sieć, do której urządzenie połączyło się w przeszłości. Ponadto, każde urządzenie mobilne, znajdujące się około pół metra od siebie, również może zostać połączone z dronem - każde z nich traktuje połączenie jako inną, zaufaną sieć Wi-Fi.

 

Gdy telefony połączą się z bezzałogowcem, "Snoopy" przechwyci wszystkie informacje wychodzące i przychodzące. Dzięki niemu można dowiedzieć się jakie witryny są obecnie odwiedzane, można przechwycić poufne dane wprowadzane w telefonie lub zapisywane w witrynach, namierzyć lokalizację oraz uzyskać nazwę użytkownika i wprowadzane hasło w danej witrynie.

 

Technologia została opracowana przez Glenna Wilkinsona i Daniela Cuthberta, którzy zajmują się badaniem bezpieczeństwa w Sensepost Research Lab w Wielkiej Brytanii. Stwierdzili oni, że wynalazek został opracowany aby zwiększyć świadomość na temat luk, jakie zawierają inteligentne urządzenia.

 

W trakcie testów, wykorzystano bezzałogowca do namierzania nieświadomych niczego osób. W ciągu godziny, udało się namierzyć około 150 urządzeń mobilnych, uzyskać nazwy użytkowników i hasła do kont na stronach Amazon, PayPal i Yahoo. Konta zostały utworzone na potrzeby raportu tak aby można było dokonać weryfikacji bez okradania przechodniów z prywatnych informacji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem