Microsoft przestanie wspierać Windows Vista już 11 kwietnia

Kategorie: 

Źródło: Microsoft

Posiadający negatywną opinię wśród wielu użytkowników system Windows Vista wkrótce się z nami pożegna. Korporacja Microsoft zapowiada koniec wsparcia dla tego systemu operacyjnego.

 

Windows Vista pojawił się dokładnie 30 stycznia 2007 roku i miał być następcą niezwykle popularnego Windowsa XP. Wystarczy jednak przejrzeć internet w poszukiwaniu opinii i dowiemy się, że Vista niestety nie sprawdził się w roli następcy. Użytkownicy wskazywali na liczne błędy i niedopracowania oraz fakt, że posiadał znacznie większe wymagania sprzętowe od swojego poprzednika. 

 

Windows Vista został na ogół źle przyjęty. Po ponad 10 latach firma Microsoft zapowiedziała koniec wsparcia dla tego systemu. Od 11 kwietnia, użytkownicy Visty nie będą otrzymywali żadnych aktualizacji ani wsparcia technicznego.

 

Jest to również dobra reklama dla najnowszego Windowsa 10, który również nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem. Microsoft zaleca, aby użytkownicy Visty zakupili system Windows 10 jeśli chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj