Już w przyszłym roku pojawi się najnowszy Windows 9

Kategorie: 

Windows 9
Czego można się spodziewać po najnowszym Windowsie 9? Czy system przyciągnie naszą uwagę tak samo jak Windows 7, czy może nawet Windows XP? Już w przyszłym roku wyjdzie najnowszy Windows 9 a Microsoft chce aby jego wygląd i działanie nie przypominało "ósemki".

 

Windows 7, a zwłaszcza Windows XP, należy do tych najlepszych systemów, jaki wydał Microsoft. Koniec wsparcia dla XP oficjalnie ogłoszono na początku kwietnia tego roku. Mimo tego, sporo ludzi wciąż korzysta z tego systemu, który ma już 13 lat. Z tego powodu Microsoft postanowił wydawać dla XP aktualizacje zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem co najmniej do 15 lipca 2015 roku. Natomiast Windows Vista i 8 raczej zawiodły oczekiwania konsumentów i wielu uważa, że systemy te to po prostu totalna klapa.

 

Jak wynika z najnowszych przecieków, w przyszłym Windows 9 (kryptonim Threshold) zniknie pasek zaklęć i wprowadzone zostaną wirtualne pulpity. Tak samo jak Windows Vista mocno różnił się od XP i Windows 8 od Windowsa 7, możemy spodziewać się podobnej sytuacji z "dziewiątką" i kto wie, czy najnowszy system będzie w jakimś stopniu podobny do "siódemki". Najważniejsze dla korporacji Microsoft jest teraz to, aby przyciągnąć swoim produktem jak największą ilość ludzi, czego nie udało się dokonać w kafelkowym systemie Windows 8.

 

Wszyscy mają nadzieję na to, że najnowszy system będzie lepszy od "ósemki" i nie tylko. Skoro Windows XP i Windows 7 cieszą się dużą popularnością, może Microsoft powinien opracować coś, co połączy zalety tych dwóch systemów? Wszystkiego dowiemy się niedługo, ponieważ już na wiosnę w przyszłym roku może pojawić się nowy Windows 9.

 

 

Na podstawie: ExtremeTech

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj