Microsoft przedstawił nowy system operacyjny Windows 10 - następcę "ósemki"

Kategorie: 

Windows 10
Po pojawieniu się kafelkowego Windowsa 8 wszyscy oczekują, że następny system będzie niczym "siódemka" bądź legendarny XP. Microsoft właśnie zaprezentował nowy system operacyjny i już na wstępie pojawiła się mała niespodzianka - zamiast Windowsa 9 będziemy mieć od razu "dziesiątkę".

 

System ma być przede wszystkim kompatybilny z wieloma urządzeniami mobilnymi. Twórcy chcieli, aby użytkownik mógł z niego korzystać w ten sam sposób, bez względu na to czy korzysta z telefonu, tabletu czy komputera. Będzie to więc jeden system na wszystkie urządzenia.

Foto: Microsoft

 

Jak od razu można zauważyć, najnowszy Windows 10 bardziej przypomina "siódemkę" niż "ósemkę". Powróciło bowiem tradycyjne dla wcześniejszych systemów operacyjnych menu Start a elementy w nim zawarte opracowane zostały na wzór kafelek. Jednak tym razem Microsoft zapewnia iż całość będzie bardziej spójna i pojawi się możliwość obsługi za pomocą dotyku bądź klawiatury i myszki.

Foto: Microsoft

 

System Windows 10 będzie posiadał również opcję tworzenia wielu pulpitów i ulepszony wiersz poleceń. Twórcy chcą za wszelką cenę naprawić błędy jakie popełnili w Windowsie 8, który określany jest dziś jako jeden z gorszych systemów operacyjnych.

 

Już na początku przyszłego roku udostępniane będą bardziej szczegółowe informacje o przyszłym systemie. Wiadomo również, że trafi na rynek pod koniec 2015 roku. Osoby zainteresowane Windowsem 10 muszą więc wykazać się cierpliwością.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj