Izraelski artysta wydrukuje w drukarce 3D książkę w kształcie głowy Alberta Einsteina

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Z pomocą drukarek 3D można stworzyć dosłownie wszystko - łącznie z pistoletami, samochodami, domami oraz żywnością. Istnieje jednak pewna rzecz, która dla druku 3D będzie stanowić ogromne wyzwanie. Jest to przedmiot, z którym mamy kontakt praktycznie każdego dnia w domu lub w bibliotece. Chodzi o książkę, lecz ta będzie na swój sposób wyjątkowa.

 

W 2016 roku minął wiek od opublikowania pracy Alberta Einsteina, która opisywała ogólną teorię względności. Aby to uczcić, postanowiono stworzyć niezwykłą książkę. W jej wnętrzu znajdą się myśli 100 największych naukowców, artystów i wizjonerów. Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce - w tym konkretnym przypadku będzie można sobie na to pozwolić.

 

Izraelski artysta Ron Arad posiada już gotowy projekt książki o nazwie "Genius: 100 Visions of the Future" (Geniusz: 100 Wizji Przyszłości). Cała książka ma powstać w drukarce 3D w jednym procesie. Korzystając z techniki selektywnego spiekania laserowego, urządzenie będzie musiało stworzyć książkę oraz 100 kartek, które zostaną wykonane z poliamidu. Każda z kartek będzie zawierała otwory w kształcie liter. Ponadto, książka ma posiadać kształt głowy fizyka Alberta Einsteina.

Źródło: Ron Arad Studios

Projekt jest niezwykle trudny do zrealizowania, ale nie jest niemożliwy. Jeśli się uda, będzie to pierwsza na świecie książka, opracowana dzięki drukarce 3D. Ron Arad chce wydrukować łącznie 300 takich książek a jedna z nich powstanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dzieło artysty zostanie zaprezentowane 10 września w Montrealu.

 

Źródła:

http://www.popsci.com/3d-printed-bound-book

http://www.alberteinsteinfoundation.com/100-visions-of-the-future

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj