Chiny chcą zostać liderem w technologii 5G

Kategorie: 

Źródło: Internet

W ostatnich latach mieliśmy okazję przekonać się, że Chińczycy chcą być najlepsi dosłownie we wszystkim. Państwo Środka chce zostać liderem w rozwoju i wdrażaniu sztucznej inteligencji, automatyzacji oraz telekomunikacji kwantowej. Chiny jako pierwsze zaczęły korzystać z terapii genowej CRISPR-Cas9, posiadają u siebie największy radioteleskop świata i liczą, że jako pierwsze zdołają ujarzmić fuzję jądrową. Można by tak długo wymieniać, ale wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących latach Chiny mogą zdominować świat.

 

Do powyższej listy dodano właśnie chęć zdominowania swoich rywali w pracach i wdrażaniu sieci 5G. Nad telefonią komórkową piątej generacji aktywnie pracuje Unia Europejska, Wielka Brytania, Korea Południowa oraz Japonia. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, firma Verizon posiada już gotowe prototypy systemów, które będą przechodzić przez liczne testy. USA mogą wprowadzić najnowszą sieć 5G najwcześniej w 2019 roku.

 

Jednak Chiny nie powinny mieć powodów do obaw. Według analityków z CCS Insight, do 2023 roku jeden miliard ludzi będzie korzystać z superszybkiej sieci 5G, a ponad połowa użytkowników będzie pochodzić właśnie z Chin. Tamtejsze przedsiębiorstwo Huawei aktywnie rozwija nową technologię, natomiast rząd bardzo chętnie wspiera tego typu projekty.

 

Uważa się, że Stany Zjednoczone mogą jako pierwsze wprowadzić technologię 5G, ale na dłuższą metę to Chiny staną się liderem na tym polu. Trudno powiedzieć czy te przewidywania się spełnią - sieć 5G jeszcze nawet nie powstała, ale w pracach bierze udział wiele znanych korporacji, co dodatkowo przyspiesza rozwój. Czas pokaże go będzie liderem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj