X-37B pobił kolejny rekord pobytu na orbicie

Kategorie: 

Źródło: USAF

Amerykański wahadłowiec X-37B, wykonujący misję kosmiczną której szczegóły pozostają w większości tajne, pobił właśnie kolejny rekord. Maszyna przebywa na orbicie okołoziemskiej aż 675 dni, lecz nikt nie wie kiedy powróci na Ziemię.

 

X-37B wykonuje obecnie czwartą misję. W przestrzeni kosmicznej znajduje się drugi egzemplarz wahadłowca, który wykonuje drugi lot. Ten bezzałogowy prom został wyniesiony 10 maja 2015 roku przy pomocy rakiety Atlas 5 z przylądka Canaveral.

Źródło: United Launch Alliance

Siły Powietrze Stanów Zjednoczonych nie podały żadnego komunikatu. Nie wiemy zatem ani kiedy, ani nawet gdzie wyląduje ta maszyna. Czwarta misja trwa już 675 dni i będzie jeszcze trwała, lecz nikt nie wie jak długo.

Źródło: USAF

Najważniejsze szczegóły misji są oczywiście tajne. Jedyna informacja jaką podano dotyczy przeprowadzanych testów silnika jonowego oraz różnych materiałów. Amerykańscy wojskowi zwykle nie potwierdzają ani nie zaprzeczają jakimkolwiek pogłoskom, ale kategorycznie odrzucają plotki, które sugerują, że X-37B jest w rzeczywistości bronią kosmiczną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj