Jesteśmy o krok bliżej od poznania tajemnicy życia na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badacze z Lawrence Berkeley National Laboratory oraz Stony Brook University wspólnie odkryli nowe informacje na temat najbardziej podstawowych budulców życia - białka, DNA i RNA. Zapewniło im to nową wiedzę na temat tego, w jaki sposób życie mogło powstać z jeszcze prostszych związków chemicznych.

 

Przeszliśmy długą drogę w zrozumieniu jak mogło powstać życie na Ziemi. Nie mamy pewności czy kiedykolwiek dowiemy się wszystkiego na ten temat, ale ostatnie odkrycie naukowców może być kolejnym krokiem na tej drodze.

 

Opracowano nowy model symulacyjny, który może pomóc wyjaśnić sposób, w jaki cząsteczki chemiczne łączą się w dłuższe łańcuchy, mające możliwość kodowania informacji o budowie białek. To z kolei jest niezbędne do procesu ewolucji i rozwoju życia od jego najprostszych form. Zgodnie ze słowami Kena Dilla, głównego autora badań, model może pomóc odnaleźć brakujące ogniwo w procesie przemiany związków chemicznych w materię ożywioną oraz wyjaśnić jak populacje cząsteczek łączące się w długie łańcuchy stają się ostatecznie zdolne do niesienia informacji genetycznej.

 

Opracowany model zapewnia naukowcom środowisko do testowania hipotez, które później będzie można poprzeć eksperymentalnie lub odrzucić. Jak mówi Ken Dilla: „Mamy nadzieję dokonać kluczowego kroku na drodze do zrozumienia jak życie zaczęło się rozwijać na Ziemi miliardy lat temu”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika naukowiec ze Śródziemia

Życie stworzył Bóg (piszę

Życie stworzył Bóg (piszę umownie). Innej mozliwosci nie ma, nie było i być nie może drodzy naukowcy ateiści. Wymyślacie bzdury pomijając istotę rzeczy. Łączenie populacji cząsteczek :D, uśmiałem sie po pachy. No i te cząseczki mają porzemożną chęć niesienia informacji, pomimo tego że są nieożywione :D. Wasza wiara w nieistnienie Boga powinna przenosić góry ;).

Portret użytkownika naukowiec ze Śródziemia

Szczególnie podobają mi się

Szczególnie podobają mi się wygibasy "nauki" dotyczące wielkiego wybuchu (osobliwość początkowa ha, ha, ha). I oczywiści przedmiot artykułu, czyli powstanie życia (ubaw po pachy). Dla czytających biblie tych trudności specjalnie nie widać. Czytałeś?

Skomentuj