Poznano jedną z tajemnic pochodzenia życia na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z University College London odkryli mechanizm, w wyniku którego pojawiły się pojedyncze elementy RNA – rybonukleotydy. Ten proces był niezbędny do powstania pierwszego na świecie RNA, czyli prekursora życia na Ziemi.

 

Nukleotydy są cząsteczkami dzielącymi się na dwie klasy: puryny i pirymidyny. Wcześniej uważano, że te grupy nie mogą powstawać razem, ponieważ warunki ich syntezy wykluczają się nawzajem. Wyniki nowych prac wykazały, że cząsteczki 8-okso-adenozyny i 8-okso-inozyny, które są purynami, można wytwarzać w tym samym środowisku, co pirymidyny.

 

Specjaliści zasugerowali, że związki te odegrały ważną rolę w wytworzeniu pierwszych łańcuchów nukleinowych, jeszcze przed dzisiejszymi nukleotydami, zawierającymi zasady azotowe  A,  U,  G lub C.

Jak stwierdzono na stronie Phys.org, w przyszłości naukowcy planują dowiedzieć się, czy łańcuchy  8-okso-puryn mogą kodować sekwencję białka. Potwierdzi to ich ewentualny udział w tworzeniu świata RNA.

 

Świat RNA to jeden z hipotetycznych etapów powstania życia, gdy przechowywanie informacji genetycznych i aktywności enzymatycznej miało miejsce w grupach kwasów rybonukleinowych. Później, na bazie świata RNA, pojawiły się białka i DNA, a kwasy RNA zaczeły pełnić funkcję pośredniczącą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika zdzichumichu

Życie nie mogło powstać

Życie nie mogło powstać samoistnie.Sami naukowcy dostarczają kolejnych dowodów jakie to skomplikowane .Paradoksalnie nauka pakuje się w manowce niemożliwego.Tylko siła wyższa mogła stworzyć życie.

Portret użytkownika suawco

To Bozia a nie Bóg, czyli

To Bozia a nie Bóg, czyli Matka Natura a nie abstrakcyjna osoba - jest absolutem który jest jednocześnie Stworzycielem i produktem stworzenia, a prawa Bozi (Matki Natury) spisane są i odkrywane ciągle przez naukowców różnych dziedzin. W takim układzie Bóg czy lepiej Bogowie bo w różnych religiach są różni i każda określa go jako jedynie słusznego potępiając konkurencyjnych Bogów innowierców i heretyków - są tylko matematycznym/logicznym podzbiorem Bozi.

Portret użytkownika SoSpooky

Skąd jesteś tak przekonany że

Skąd jesteś tak przekonany że nie mogło powstać samoistnie? Czy masz jakieś sensowne dowody na istnienie boga poza jakimiś bzdurami zapisanymi na kamieniu przez ludzi żyjączych około 2 tysiące lat temu? Czy już ta indoktrynacja  tak pochłonęła ludzi głupich? Człowieku religia jest efektem strachu ludzi przed śmiercią tłumacząc że jak zapłacą jakimś kapłanom aby tylko na jednej mszy przeczytali ich imię to pojdą do nieba. Pomyśl co ty mówisz bo narazie widać że mowisz tylko to co chrześcijanie chcą abyś mówił. Z mojego punktu widzenia jesteś na poziomie płasko ziemca. Aha właśnie, nawiązując do płaskiej ziemii... Nie wiem czy wiesz ale według twojej religii ziemia powinna być płaska, a osoby nie zgadzające się z tą teorią powinny ginąć. oh a co to... ludzie już nie wierzą w płaską ziemie?(większość) i to jest dowod że kapłani biskupi i papież traktuje ,,pismo święte" jako encyklopedię w ktorej to można sobie szystko pozmieniać na ich korzyść. Prosze pochwal się swoimi dowodami, tylko nie chce takich w stylu głupiego dziecka ,,bo tak" Dowod który da się potwierdzić.

Portret użytkownika Maciek

No więc ci odpowiadam

No więc ci odpowiadam przedstawiając dowód matematyczny Von Brandensteina, matematyka i filozofa na istnienie Boga. (tak w skrócie) Filozof Immanuel Kannt powiedział że świat i czas mogą już istnieć nieskończenie długo, że w przeszłości może istnieć dzień, tak że pomiędzy tym dniem a dzisiejszym dniem może znajdować się nieskończona ilość dni, ponieważ  pomiędzy liczbą np. 1 i 2 znajduje się nieskończona ilość liczb. Ale Von Brandenstein powiedział że w rozumowaniu Kannta jest błąd ponieważ czas postępuje sukcesywnie i nie mógł przebyć nieskończenie długiego odcinka czasu, bo wtedy musiał by poruszać się albo nieskończenie szybko albo robić nieskończenie duże skoki. Oba przypadki są niemożliwe ponieważ wszystkie zdarzenia zachodzą w czasie dłuższym od zera , a gdyby czas robił nieskończenie długie skoki to dzisiejszego dnia również by nie było. Więc istnieje punkt czasu przed którym czas nie istniał i tu w gre wchodzi Bóg. Ja uważam że teoria ewolucji i wiara w Boga się na wzajem nie wykluczają i że nie trzeba wierzyć że ziemia jest płaska żeby wierzyć w Boga. Owszem są tacy którzy wierzą że ziemia jest płaska, ale to nie są ci którzy wierzą w Boga tylko ci dla których polityka jest religią i jest związana ze ślepą, fanatyczną wiarą w najświętsze PO i najjaśniejszego pana Tuska. Tzw. sekta peowska, tam rozumu daremnie szukać.

Portret użytkownika Ja Zeus

Dzień dobry, życzę Ci aby

Dzień dobry, życzę Ci aby twój umysł rozwinął się trochę bardziej i zaczął dostrzegać sprawy takimi jakimi są. Tu chodzi o kwestię istnienia Boga a nie religii. Proszę nie mieszaj Boga z religią. Nie od dziś wiadomo że religie to forma władzy i nie mają nic wspólnego z Bogiem. Natomiast dowodów na istnienie Boga jest pełno wokół Ciebie, tylko należy trochę wysilić umysł.

Pozdrawiam

Portret użytkownika SoSpooky

Cześć, dzięki że powiedziałeś

Cześć, dzięki że powiedziałeś mi że jestem jakiś niedorozwinięty.Religia jest to sposób postrzegiwania i poznawania Boga, jeżeli Bóg i religia nie są powiązane to w takim razie kim jest ten twój Bóg? Jeżeli sie nie podaje religii znawiązując do Boga to jest to tak jakbyś napisał na kartce papieru ,,X". Religia temu pojęciu nadaje nowego znaczenia.zastępując ten X jakąś liczbą.I skoro dowodów jest dużo, to prosze mi jakiś podać, bo nie wiem czy wiesz w ostatniej odpowiedzi powiedziałem ,,Prosze pochwal się swoimi dowodami" A nie pomóż mi znaleźć dowody, a pozatym to i tak gdybym miał się sugerować twoją pomocą to trafiłbym do psychiatryka. Więc, na zadanie domowe dostajesz odemnie polecenie abyś WYPISAŁ WSZYSTKIE TOBIE ZNANE DOWODY NA ISTNIENIE BOGA. Dopisek, ,,Paradoksalnie nauka pakuje się w manowce niemożliwego" W skrócie Bóstwo ogranicza nam dostęp do wiedzy, co z tego że nigdy nie odkryjemy końca? Ale część otrzymanej wiedzy będziemy mogli w jakiś sposób wykorzystać. Bóg najchetniej by chchiał abyśmy byli w średniowieczu.

Portret użytkownika tomek

Boga wymyślił człowiek

Boga wymyślił człowiek tysiace lat temu, dziwię się, że dzisiaj jescze ktoś wierzy w jego istnienie. Ale dla mnie jest to podobne do wiary w płaską Ziemię, w duchy i egzorcyzmy, telekinezę i telepatię-nic z tych rzeczy nie zostało udowodnione mimo usilnych starań oraz wielkich pieniedzy proponowanych przez milionerów pragnacych ujrzenia dowodu na powyższe zjawiska. Legendy, mity, fantazje... Żal mi ludzi wierzacych w to, ze nic nie muszą robić i na nic nie mają wpływu, bo ich życie jest zależne tylko od woli boga/bogów.

Portret użytkownika Czerwona furia

Religia i Bóg są powizane bo

Religia i Bóg są powizane bo to powiązanie stworzyli ludzie by uzasadnić istniejacy porządek rzeczy wolą Boga. Religię bardzo wygodnie się wykorzystuje do uzasadniania  istnienia  władzy i decyzji władców. Twoj przedmówca prawdopodobnie wierzy w Boga jako stwórcę, demiurga ktory zaczął nasz świat ale nie koniecznie namaścił pewnego Pana Tadeusza z Płn Polski by go reprezentował. Niestety w obecnych czasach rolę religi zaczyna spełniać nauka i nauką uzasania się decyzje polityczne i biznesowe. A to ze podstawy nakowe wielu z tych decyzji są bardzo słabe to już inna historia. Dzis "naukowcy" na paskach korporacji i rządów przejęli rolę kapłanów. 

Skomentuj