Badacze twierdzą, że "zupa pierwotna" wciąż znajduje się w naszych komórkach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Niektórzy naukowcy popierają teorię, według której życie powstało dzięki tzw. zupie pierwotnej, czyli hipotetycznej mieszaninie związków organicznych, która zapoczątkowała życie na naszej planecie. Teraz uczeni stwierdzili, że ta mieszanina wciąż znajduje się w komórkach roślin, zwierząt i ludzi.

 

Według teorii zupy pierwotnej, życie rozpoczęło się około 4 miliardy lat temu w oceanie w wyniku kombinacji chemii z atmosfery a dostarczona w jakiś sposób energia, przykładowo w formie błyskawicy, doprowadziła do ewolucji i powstania pierwszych gatunków na Ziemi. Oczywiście świat naukowy jest podzielony co do tej teorii.

 

Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez naukowców z University of East Anglia (UEA), mitochondria wciąż wykonują reakcje, podobne do tych sprzed kilku miliardów lat. Reakcje te obejmują żelazo, siarkę oraz elektrochemię i są ważne dla funkcji takich jak oddychanie u zwierząt czy fotosynteza u roślin.

 

Uczeni twierdzą, że reakcje o których mowa miały ogromne znaczenie dla powstania życia. Przy założeniu, że teoria zupy pierwotnej jest prawdziwa, życie miałoby narodzić się właśnie dzięki niej a część pierwotnej zupy do dziś znajduje się w naszych komórkach i pozwala utrzymać ważne reakcje biologiczne.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika miodzio

"Im większe kłamstwo, tym

"Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą."
Joseph Goebbels (1897–1945) – niemiecki minister propagandy.
 
Istnienie kreacji potwierdzają dowody naukowe. Wiara w Boga to nie fanatyzm tylko prawdziwa wiedza i umiejętność logicznego myślenia.
 
Pozdrawiam wierzących w ewolucję i "zazdroszczę" tak śilnej wiary.

Skomentuj