Badacze twierdzą, że "zupa pierwotna" wciąż znajduje się w naszych komórkach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Niektórzy naukowcy popierają teorię, według której życie powstało dzięki tzw. zupie pierwotnej, czyli hipotetycznej mieszaninie związków organicznych, która zapoczątkowała życie na naszej planecie. Teraz uczeni stwierdzili, że ta mieszanina wciąż znajduje się w komórkach roślin, zwierząt i ludzi.

 

Według teorii zupy pierwotnej, życie rozpoczęło się około 4 miliardy lat temu w oceanie w wyniku kombinacji chemii z atmosfery a dostarczona w jakiś sposób energia, przykładowo w formie błyskawicy, doprowadziła do ewolucji i powstania pierwszych gatunków na Ziemi. Oczywiście świat naukowy jest podzielony co do tej teorii.

 

Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez naukowców z University of East Anglia (UEA), mitochondria wciąż wykonują reakcje, podobne do tych sprzed kilku miliardów lat. Reakcje te obejmują żelazo, siarkę oraz elektrochemię i są ważne dla funkcji takich jak oddychanie u zwierząt czy fotosynteza u roślin.

 

Uczeni twierdzą, że reakcje o których mowa miały ogromne znaczenie dla powstania życia. Przy założeniu, że teoria zupy pierwotnej jest prawdziwa, życie miałoby narodzić się właśnie dzięki niej a część pierwotnej zupy do dziś znajduje się w naszych komórkach i pozwala utrzymać ważne reakcje biologiczne.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika PK

- Cieszy, że artykuł napisany

- Cieszy, że artykuł napisany "z dystansem" - czyli nie pisze "..naukowcy wierzą w zupę..", tylko "część naukowców" (dodam, że nieliczna..)..

- W niedalekiej przeszłości stwierdzono, że proste związki organiczne, występujące w organizmach ludzkich, zwierzęcych i roślinnych - mogą występować i powstawać też poza tymi organizmami - ich mieszaninę nazwano "pierwotną zupą".. - Mniej myślący ludzie stwierdzili, że takie związki mieszając się ze sobą - mogły ułożć się w pierwszy żywy organizm (łamiąc przy tym kilka praw fizyki, których ci ludzie nie wzięli pod uwagę..).. ...Teraz ktoś stwierdza, że te związki mogą być nadal w ludzkich organizmach, a także roślinnych i zwierzęcych - heh - to mniej więcej tak, jakby ktoś nazwał napisany na komputerze program - "programem komputerowym", a potem ktoś stwierdziłby, że programy komputerowe moga być nadal w komputerach - czyli dla kogoś, kto nazywa sie naukowcem - to raczej kompromitacja ....
- "Pierwotna zupa" - to określenie mieszaniny prostych związków organicznych - a nazwa "związek organiczny" bierze się stąd, że zwiazki te występują w organizmach żywych . . . ..Nie chcę myśleć co czeka naszą planetę, jeśli mamy takich dyrnych "naukowców"...
- Jako ciekawostkę dodam, że określenie "pierwotna zupa" często ludzie ścisle łączą z teorią ewolucji Darwina - uznając go w związku z tym, za ateistę i wroga wiary w Boga Stwórcę - co ciekawe - w ostatnich linijkach swej pracy - podsumowując - Darwin napisał: "... Jest to wzniosły zaiste pogląd, iż Stwórca natchnął życiem kilka form ...." . . .

Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika miodzio

"Im większe kłamstwo, tym

"Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą."
Joseph Goebbels (1897–1945) – niemiecki minister propagandy.
 
Istnienie kreacji potwierdzają dowody naukowe. Wiara w Boga to nie fanatyzm tylko prawdziwa wiedza i umiejętność logicznego myślenia.
 
Pozdrawiam wierzących w ewolucję i "zazdroszczę" tak śilnej wiary.

Skomentuj