Jeff Bezos finansuje badania nad technologią nieśmiertelności

Kategorie: 

Źródło: U.S. Department of Homeland Security

Założyciel Amazona i Blue Origin Jeff Bezos, zbiera zespół najlepszych naukowców, aby opracowali technologię nieśmiertelności. Miliarder zainwestować pieniądze w startup Alto Labs, który ma zamierza osiągnąć ten cel. 

Hal Barron, były główny naukowiec giganta farmaceutycznego GlaxoSmithKline, został niedawno zatrudniony do przyłączenia się do projektu i mianowano go dyrektorem generalnym Alto Lab. Zespół jest imponującym zestawieniem sław ze świata nauki. Pracuje w nim między innymi dr Shinya Yamanaka, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny 2012 za pracę w badaniach nad komórkami macierzystymi, oraz Jennifer Doudna, współodbiorczyni Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2020 roku za rozwoju narzędzia do edycji genów CRISPR. 

 

Wspierany przez Bezosa startup ogłosił, że zebrał ponad 3 miliardy dolarów finansowania. Założyciel Amazon, nie jest jedynym superbogatym inwestorem pomagającym w finansowaniu Alto Labs. W rozwój technologii "nieśmiertelności" zaangażowany jest również rosyjsko-izraelski miliarder Jurij Milner. Celem zespołu będzie przeprogramowanie biologiczne ludzkiego organizmu.

Naukowcy mają zamiar znaleźć metodę na odmłodzenie komórek już po ich dojrzewaniu. Teoretycznie może to pozwolić na naprawę organizmu w miarę starzenia się, a nawet leczyć choroby związane z wiekiem, takie jak demencja. Tylko czas pokaże, czy przedsięwzięcie pozwoli miliarderom na zatrzymanie wskazówki czasu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj