Najbogatszy człowiek świata inwestuje w badania nad nieśmiertelnością

Kategorie: 

Źródło: NASA

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata postanowił zainwestować w firmę, która poszukuje metody odwrócenia procesu starzenia. Jej ostatecznym celem jest odnalezienie sposobu na długowieczność i nieśmiertelność. Najwyraźniej pieniądze nie są już głównym celem miliarderów.

 

Bezos znany jest głównie jako założyciel firmy handlowej Amazon i przedsiębiorstwa Blue Origin, które zajmuje się przemysłem kosmicznym. Tym razem najbogatszy człowiek na świecie, którego majątek szacowany jest na ponad 201 miliardów dolarów, postanowił zainwestować w firmę Altos Labs, która powstała na początku 2021 roku i zajmuje się poszukiwaniem złotego środka na długowieczność i nieśmiertelność.

 

Firma Altos Labs skupia się na technologii zwanej reprogramowaniem komórek. Polega ona na dodaniu białka do komórki, aby ta powróciła do stanu przypominającego komórki macierzyste. Technika ta miałaby zapewnić długowieczność. Warto dodać, że jednym ze współpracowników firmy będzie Shinya Yamanaka - japoński naukowiec, który w 2012 roku otrzymał nagrodę Nobla za badania nad komórkami macierzystymi.

Czy poszukiwanie długowieczności i nieśmiertelności stanie się kolejnym polem rywalizacji wśród miliarderów? Na dzień dzisiejszy taką rywalizację widać m.in. w pracach nad sztuczną inteligencją, turystyką kosmiczną i eksploracją kosmosu w ogóle. Ma to swoje zalety - nowe technologie rozwijają się znacznie szybciej, a na dłuższą metę korzysta na tym cała ludzkość. Z drugiej strony rosną nierówności społeczne, a garstka bogaczy nie tylko bardzo szybko pomnaża swój majątek, ale też wykorzystuje go do narzucania innym swojej własnej wizji świata. Motorem napędowym rozwoju ludzkości stał się pieniądz.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika ledek

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak "nieśmiertelność" w materialnym życiu. Można przedłużać życie, co się w ograniczonym zakresie udaje. Praca nad nieśmiertelnością jest wyrazem skrajnego egoizmu, na szczęście jest nie do osiągnięcia. Prawdopodobnie ten ktoś myśli wyłącznie o sobie i swoich najbliższych, kosztem szczęścia innych. Śmierć osobnicza pozwala nam we względnym komforcie przetrwać  gatunkowi.  Pozwala zaistnieć wielu osobnikom. Eliksir nieśmiertelności wynaleziony na początku naszej ery, powszechnie dostępny, nawet zakładając, że nie byłoby wojen, sprawiłby, że życie na Ziemi stałoby się piekłem. Przeludnienie już nam doskwiera, pustoszy planetę, zanieczyszcza ją. Natura sama sobie poradzi z gradacją ludzką, a marzenia o nieśmiertelności pozostaną tylko marzeniami.

Skomentuj