Brytyjski fizyk uważa, że ludzka dusza jest tylko zbiorem informacji, przechowywanych na poziomie kwantowym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Wielu znanych i szanowanych naukowców jest przekonanych, że świadomość człowieka jest wiecznie żywa. Dusza jest powiązana z naszym ciałem, ale w momencie śmierci opuszcza je i już nigdy nie powraca.

 

Zdaniem brytyjskiego fizyka i matematyka, sir Rogera Penrose'a, dusza człowieka jest niczym innym jak zbiorem informacji, przechowywanych na poziomie kwantowym. Co więcej, naukowiec twierdzi, że posiada dowody iż informacja ta przechowywana jest w tzw. mikrotubulach w ludzkich komórkach i opuszcza organizm wraz z jego śmiercią.

 

W przypadku chwilowej śmierci, informacja kwantowa uwalnia się we Wszechświecie i powraca z powrotem do ciała, gdy zostanie przywrócone do życia. Penrose twierdzi, że w ten sposób można wyjaśnić opisywane na całym świecie doświadczenia z pogranicza śmierci.

 

Jego teorię popierają naukowcy z Instytutu Fizyki Maxa Plancka z Monachium. Uważa się, że śmierć nie wyznacza końca życia, tylko jest początkiem czegoś nowego. Były szef instytutu, dr Hans-Peter Dürr twierdzi, że nasze ciała fizyczne umierają, ale nasze dusze żyją wiecznie.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ziemek314

Ponieważ niektórzy powołują

Ponieważ niektórzy powołują się tutaj na naukę biblijną - gwoli sprostowania. Ani doktryna chrześcijańska, ani tym bardziej żydowska nie interpretuje życia wiecznego jako egzystencji poza ciałem. Dusza w wydanie biblijnym nie jest tym co 'umysł' czy 'świadomość'. Utożsamienie jej z tymi ostatnimi to pomysł Greków.
Pozdrawiam!

Portret użytkownika Marcin44

John Moll - bezczelnie

John Moll - bezczelnie manipulujesz informacją. Co innego jest w tytule a co innego w treści. W treści wypowiedzi, bardzo znanego w świecie naukowym sir Rogera Penrose'a, zawarta jest informacja, że istnieje coś takiego jak dusza ludzka i potwierdzają to inni wybitni naukowcy - to po pierwsze. Po drugie - natura tej duszy jest prawdopodobnie kwantowa [informacja na poziomie kwantowym] i z tym wiążą się pewne implikacje - jak to, że jest nieśmiertelna i funkcjonuje wg określonych - nieznanych nam praw. Dusza nie jest TYLKO zbiorem informacji - tego nikt nie powiedział!

Od siebie mogę dodać, że nie mamy pojęcia co tworzy i uwalnia te informacje. W każdym razie, ku zmartwieniu ateistów - jak John Moll, potwierdza się to co jest napisane w Biblii. Na dodatek system organizacji tych informacji może być taki jak nam przedstawił Jezus. Czyli układ zero/jedynkowy: zło do piekła, dobro do nieba. Wygląda to na przemyślany dobór. Dusza jest najprawdopodobniej elementem czegoś większego i ma się do wszechświata jak bit do komputera.

Portret użytkownika John Moll

Sam jesteś ateista

Sam jesteś ateista Smile

Na dodatek system organizacji tych informacji może być taki jak nam przedstawił Jezus. Czyli układ zero/jedynkowy: zło do piekła, dobro do nieba.

Czyli według Ciebie świat jest czarno-biały, a gdzie reszta kolorów?

Portret użytkownika Naimad

Tak jasne.  Jeśli człowiek

Tak jasne.  Jeśli człowiek zostanie przywrócony do życia, to skąd niby informacja kwantowa która opuściła ciało i odeszła w nieznanym kierunku, dowiaduje się o tym, że jednak ma wracać . Jaki mechanizm miałby tym kierowac? Może w ciele zawarty jest przekaźnik kwantowy który po powrocie do życia krzyczy : duzo wracaj! jeszcze sobie tu posiedzisz. Bzdury

Skomentuj