Astronomowie zaproponowali wykorzystanie laserów aby ochronić się przed potencjalną inwazją obcych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wielu znanych uczonych, takich jak fizyk teoretyk Stephen Hawking, ostrzega przed agresywnymi obcymi cywilizacjami, które mogą zniszczyć Ziemię lub zamienić wszystkich ludzi w swoich niewolników. Co ciekawe, pojawił się nawet pomysł jak zaradzić temu problemowi, maskując obecność Ziemi w naszym Układzie Słonecznym.

 

Dwóch astronomów z Columbia University, David Kipping i jego współautor obawiają się że obcy, podobnie jak my, mogą poszukiwać życia na innych planetach i zauważyć Ziemię podczas jej przejścia na tle Słońca. Ich zdaniem zaawansowane cywilizacje, obserwując naszą planetę, mogą odkryć że znajduje się ona w idealnej odległości od gwiazdy, tak aby mogło zaistnieć tam życie.

 

Uczeni proponują użyć laserów w taki sposób aby obcy, zakładając że właśnie obserwują naszą gwiazdę, nie dostrzegli tranzytu Ziemi. Mówiąc dosłownie, David Kipping zaleca "świecenie laserem po oczach". Twórcy tej inicjatywy obliczyli, że wystarczy użyć 30-megawatowego lasera przez około 10 godzin w ciągu całego roku, co pozwiłoby zakamuflować Ziemię podczas tranzytu.

 

Oczywiście pomysł ten posiada istotne wady. Trudno przecież powiedzieć jaka obca cywilizacja może akurat obserwować Słońce, kiedy ludzie powinni zacząć się kamuflować i w jakim kierunku powinni kierować swoje lasery. Według astronoma, inne cywilizacje mogą korzystać z tej samej techniki aby zataić swoją obecność przed innymi istotami, takimi jak np. ludzie, dlatego rzekomo nie jesteśmy w stanie odnaleźć inteligentnego życia we Wszechświecie i nawet nie wiemy gdzie należy go szukać.

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/lasers-could-help-us-hide-from-aliens

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Laszlo

"kiedy ludzie powinni zacząć

"kiedy ludzie powinni zacząć się kamuflować i w jakim kierunku powinni kierować swoje lasery".

To oczywiste że takie lasery powinny być włączone cały czas i stale świecić w kierunku, w którym Ziemia rzuca swój cień. Przecież nie wiemy z których kierunków jesteśmy obserwowani.

Portret użytkownika zeeck

Obcy już dawno zawładneli

Obcy już dawno zawładneli ziemią, ale sprytnie to ukryli, bo po co mordować 8mld istnień, skoro można ich zaprzędz do niewolniczej pracy i wydobywać ich surowce ich własnymi rękami i w dodatku nieświadomie za przysłowiową miskę ryżu ( czyt. minimalne wynagrodzenie niezbedne do przeżycia ).
Taka kosmiczna pasieka pszczółek.
Jedyną prawdą, która nam to uświadamia jest to nieodparte, podświadome uczucie , że żyjemy w więzieniu bez murów.
 

Skomentuj