Zdaniem eksperta ludzkość nie skolonizuje kosmosu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Astronomowie z całego świata stale poszukują planet podobnych do Ziemi poza Układem Słonecznym z nadzieją, że w dalekiej przyszłości będziemy mogli je skolonizować. Tymczasem tegoroczny laureat Nagrody Nobla z fizyki twierdzi, że ludzkość nigdy nie będzie mogła opuścić Układu Słonecznego.

 

Szwajcarski naukowiec Michael Mayor, razem z Jamesem Peebles'em i Didierem Quelozem, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za badania nad technikami wykrywania planet pozasłonecznych. Co ciekawe, on sam najwyraźniej jest sceptycznie nastawiony do poszukiwania „drugiej Ziemi”.

 

W wywiadzie dla francuskiej agencji AFP, Michael Mayor powiedział, że człowiek nigdy nie będzie mógł zamieszkać na egzoplanetach, ponieważ są one położone zbyt daleko od Ziemi. Opuszczenie Układu Słonecznego i dotarcie do pobliskiej planety pozasłonecznej, korzystając ze współczesnej technologii, zajęłoby wiele lat.

Jednocześnie Mayor uważa, że ludzkość powinna bardziej skupić się na Ziemi i zacząć dbać o nią, aby nadawała się do zamieszkania. W kwestii życia pozaziemskiego, noblista powiedział, że powinniśmy opracować lepsze techniki, abyśmy mogli je wykryć na odległość.

 

Zamieszkanie na planetach pozasłonecznych, biorąc pod uwagę odległości, faktycznie może okazać się niemożliwe. Nie wiadomo, jakie jest zdanie Michaela Mayora w kwestii kolonizacji planet Układu Słonecznego, np. Marsa. Prawdopodobnie już w nadchodzących latach przekonamy się, że czy ludzkość może osiedlić się na najbliższych nam planetach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Yaaaa

Ma rację! Od siebie dodam że

Ma rację! Od siebie dodam że nawet jeśli gdzieś w kosmosie istnieją planety na których kwitnie życie to wcale nie oznacza że człowiek lub inny organizm ziemski mógłby tam funkcjonować. "Wojna Światów" i saga "Obcy" bardzo dobrze poruszają ten problem. 

Portret użytkownika r.abin

Doświadczenie w "kolonizacji"

Doświadczenie w "kolonizacji" (dzikich pogan) - już mamy. Niemniej rośnie prawdopodobieństwo - że (z tym problemem) - zetkniemy się z odwrotnej strony (patrz prawy górny róg - "Ziemia może zostać skolonizowana......"} Może to nawet zaszło [Daniken]?

Portret użytkownika Felipesku

Jedyne co widze na filmach i

Jedyne co widze na filmach i tez w realu to jak ludzkosc zasmieca wszystko i komos tez... a to odlamki statkow a to chowanie zmarlych w kosmosie.... rzucanie petow na ulicy tez ale to wszystko powoduje ze widze ludzkosc jako smieciarzy... kosmos jeat pelen tajemnic ale nie ma w nim smieci a to czyms swiadczy. Na ta chwile zgadzam sie z ekspertem.

Skomentuj