Naukowcy wydrukowali łódź w największej na świecie drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: Uniwersytet Maine

Druk przestrzenny oferuje niezwykłe możliwości. Współczesne drukarki 3D potrafią tworzyć dowolne przedmioty, broń a nawet domy. Tymczasem naukowcy wydrukowali łódź z pomocą ogromnej drukarki 3D, jednocześnie bijąc aż trzy rekordy Guinessa.

 

10 października, zespół z Centrum Zaawansowanych Konstrukcji i Kompozytów na Uniwersytecie Maine zademonstrował łódź o długości około 7,5 metra i masie ponad 2 220 kg. Wykonano ją w ciągu 72 godzin z pomocą wielkiej drukarki 3D, która potrafi tworzyć dowolne obiekty o maksymalnych wymiarach 30,5 metra długości, 6,7 metra szerokości i 3 metrów wysokości.

Naukowcy za jednym zamachem pobili trzy rekordy Guinessa – za największą na świecie prototypową polimerową drukarkę 3D, największy wydrukowany trójwymiarowo obiekt oraz największą wydrukowaną łódź. Zademonstrowana technologia może znaleźć mnóstwo zastosowań w sektorze wojskowym i cywilnym.

Zespół z Uniwersytetu Maine zaprezentował również specjalne schronienie o długości ponad 3,5 metra, które jest przeznaczone dla sił zbrojnych. Nowa drukarka zajdzie zastosowanie dla armii Stanów Zjednoczonych, która wykorzysta zademonstrowaną technologię do wytwarzania lekkich i wytrzymałych, szybko rozmieszczalnych schronów.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj