Aż 25 krajów zagrożonych globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Źródło: tylkonauka

W ostrym świetle nowych dowodów naukowych, przewidywania globalnego ocieplenia stają się coraz bardziej niepokojące. Badanie opublikowane w czasopiśmie Nature Communications ostrzega, że 25 krajów na świecie może doświadczyć katastrofalnych skutków zmian klimatycznych. Wśród tych skutków wymieniane są topienie lodowców Antarktydy i wynikające z tego masowe osuwiska, które mogą wywoływać niszczycielskie tsunami.

 

 

Największe ryzyko ponoszą kraje Ameryki Południowej, w tym Argentyna, Boliwia, Brazylia, Wenezuela, Gujana, Kolumbia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Urugwaj, Gujana Francuska, Chile i Ekwador. Nie są jednak one jedynymi podmiotami zagrożonymi. Kraje Azji Południowo-Wschodniej, takie jak Brunei, Timor Wschodni, Wietnam, Indonezja, Kambodża, Laos, Malezja, Birma, Singapur, Tajlandia i Filipiny, również stoją w obliczu tej globalnej sytuacji.

 

Niemniej jednak zagrożenie nie ogranicza się wyłącznie do katastrof naturalnych i zagrożeń dla życia ludzkiego. Skutki globalnego ocieplenia będą miały również poważne konsekwencje gospodarcze. Naukowcy ostrzegają, że naturalne zjawisko El Niño, które prowadzi do podniesienia temperatury wody w Oceanie Spokojnym, może doprowadzić do strat gospodarczych sięgających trzech milionów dolarów.

 

Eksperci przekonują, że sytuacja jest poważna. Zmiana klimatu jest zagrożeniem, które musimy traktować z należytą uwagą. Ich zdaniem musimy podjąć wszelkie możliwe działania, aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń. W związku z tym, nadszedł czas, aby wziąć na siebie odpowiedzialność i podjąć konieczne kroki, aby zapobiec katastrofie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj