Powstał model człowieka rodem z horroru, który ma promować bezpieczną jazdę

Kategorie: 

Źródło: Transport Accident Commission (TAC)
Komisja Transportu z australijskiego stanu Wiktoria we współpracy ze specjalistami w dziedzinie badań zderzeniowych, chirurgii i rzeźbiarstwa, opracowała przerażający model człowieka-mutanta. Humanoid Graham nie powstał po to aby wywoływać koszmary senne - rzeźba ta ma ostrzec ludzi przed niebezpieczną jazdą.

 

Model ten przedstawia wizję człowieka odpornego na zderzenia z samochodem. Jak można zauważyć, jego głowa jest większa od naszej i posiada nieregularne kształty a warstwy tłuszczu chronią nos i uszy. Graham nie posiada nawet szyi dzięki czemu nie złamie karku przy zderzeniu się z pojazdem. Pomiędzy każdą parą silnych żeber posiada coś w rodzaju niewielkich poduszek powietrznych które chronią jego wewnętrzne organy, a jego nogi posiadają dodatkowe stawy.

Nad humanoidem pracowała rzeźbiarka Patricia Piccini, chirurg urazowy Christian Kenfield oraz ekspert w dziedzinie badań zderzeniowych David Logan. Australijska Komisja Transportu przewiduje, że jeśli człowiek przeszedłby przez ewolucję tak aby potrafił przeżyć groźny wypadek samochodowy, to możliwe że wyglądałby dokładnie tak jak Graham.

Model człowieka przyszłości który jest w stanie przeżyć każdą kolizję pojawi się 8 sierpnia na wystawie w State Library of Victoria. Goście będą mogli zobaczyć rzeźbę a dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości zobaczą przez jakie zmiany przeszła jego skóra i organy. Graham będzie przez lata służył jako narzędzie edukacyjne i ostatecznie ma wpłynąć na wyobraźnię człowieka - ma ostrzec przed ryzykowną jazdą na ulicach i zachęcić do opracowania bezpieczniejszego systemu dróg.
 
Dla zainteresowanych - na stronie www.meetgraham.com.au można zobaczyć Grahama w 360 stopniach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj