Naukowcy badają właściwości lecznicze zwykłej wody

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że zwykła woda pitna hamuje działanie hormonu powodującego otyłość i cukrzycę. Zdaniem autorów nowej pracy naukowej, spożywanie wody może być skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia zespołu metabolicznego. Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie JCI Insight.

Naukowcy z Anschutz Medical Campus z Uniwersytetu Kolorado w USA, wraz z kolegami z Japonii, Meksyku i Turcji w eksperymentach na myszach, odkryli, że fruktoza stymuluje uwalnianie wazopresyny, hormonu związanego z otyłością i cukrzycą, oraz że zwykła woda pomaga hamować tworzenie się tego hormonu.

 

Autorzy badania podali gryzoniom słodką wodę z fruktozą, która stymulowała produkcję wazopresyny. Hormon z kolei wyzwalał reakcje, w których woda była magazynowana w postaci tłuszczu. Doprowadziło to do odwodnienia zwierząt i otyłości.

 

Odkryto, że wazopresyna działa przez określony receptor V1b, którego istnienie znane jest już od jakiegoś czasu, ale tak naprawdę nikt nie wiedział do tej pory jaka jest jego funkcja. W toku badania ustalono, że myszy bez V1b były całkowicie chronione przed działaniem cukru. Gdy myszy piły niesłodzoną wodę, otyłość nie tylko została zatrzymana, ale także zmniejszona. Zwykła woda hamowała działanie receptora wazopresyny i zapobiegała odkładaniu się tłuszczu.

 

To niesamowite, że najlepszym sposobem na zablokowanie wazopresyny okazało się po prostu picie wody. Może to oznaczać, że ​​istnieje tani i łatwy sposób na poprawę życia wielu ludzi i wyleczenie zaburzeń metabolicznych. Wazopresyna stymuluje produkcję tłuszczu, prawdopodobnie jako mechanizm magazynowania wody metabolicznej. Należy zatem zwrócić uwagę na potencjalną rolę nawodnienia i zmniejszenia soli w leczeniu otyłości.

 

Wyniki te wyjaśniają, dlaczego poziomy wazopresyny u osób z otyłością i cukrzycą są podwyższone oraz dlaczego osoby z zespołem metabolicznym często wykazują oznaki odwodnienia. Wyjaśnia to również, dlaczego dieta o wysokiej zawartości soli prowadzi do chronicznego odwodnienia i może powodować otyłość i cukrzycę. Okazuje się, że ssaki pustynne mają również wysoki poziom wazopresyny, ponieważ nie mają łatwego dostępu do wody, a według naukowców, kiedy piją, hormon magazynuje wodę w postaci tłuszczu.

 

Okazuje się, że zwykłe zwiększenie spożycia wody może skutecznie zmniejszyć otyłość. Po raz pierwszy wykazano, że wazopresyna reaguje na cukier w diecie. Autorzy zalecają zwiększenie spożycia wody każdemu, kto ma objawy zespołu metabolicznego - wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi i wysokie trójglicerydy - biorąc pod uwagę, że połączenie tych czynników dramatycznie zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, udaru i cukrzycy typu 2.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę

II WŚ, linia frontu, okopy.

II WŚ, linia frontu, okopy. Ze strony niemieckiej wołają:"Iwan!!!" - Szto? - "Dostaniesz konserwę z szynką jak wypijesz 3 hełmy wody"!! Iwan pije, pije, jest jużw  połowie trzeciego, wreszcie kończy..."Iwan!" - Szto? - "Chcesz konserwę"? "Nieeee...jestem taki pełny" - "Widzisz Iwan? Bo tobie pić się chciało, a nie jeść"!! - co swiadczy o tym że w odkryciu naukowców "jest coś na rzeczy...".

Wychodzą Helgi na Prinzplatz bez gaci, nuż je jakiś Maghreb'us weźmie, "ubogaci..."?

Portret użytkownika r.abin

Wody, nie da się, nie

Wody, nie da się, nie spożywać. 2 litry dziennie (u nas) - to zalecana dawka. Nadmiar (oraz brak) tego płynu, może być też zabójczy. Miesiąc temu egzorcysta islamski, doprowadził medium do śmierci - nadmiarem wody. Może naukowcy, porównali by, wodę kryniczną - z energetyzowaną (albo magnetyzowaną). Można też porównać wodę mineralną z przegotowaną, lub z filtru Brita (albo z roztopionego lodu). Powietrze np - też może być lecznicze (zwłaszcza w reklamowanych uzdrowiskach)

Skomentuj