Wyświetlacz inFORM, który fizycznie zmienia kształt

Kategorie: 

Grupa naukowców z MIT stworzyła niesamowity wyświetlacz inFORM, który dynamicznie zmienia swój kształt do renderowania obrazów 3D. Technologia ta daje duże możliwości między innymi w dziedzinie trójwymiarowego projektowania.

 

Powierzchnia składa się z około tysiąca długich, pionowo ułożonych kwadratowych szpilek, które razem ukształtowane są na wzór siatki. Każda szpilka może być indywidualnie przesuwana w górę lub w dół. W ten sposób można tworzyć topograficzne renderowanie obiektów. Mogą to być np. plany miasta czy wizualizacja danych. inFORM może okazać się bardzo przydatny dla modelowania terenowego, architektów czy urbanistów, którzy będą mogli lepiej wizualizować oraz wymieniać się trójwymiarowymi projektami.

 

Projektor zamontowany nad powierzchnią zapewnia kontekst kształtowania się szpilek, nadając im kolor oraz podkreślając głębię. Dodając do tego czujnik Kinect, inFORM jest w stanie dokładnie odwzorować i interpretować położenie obiektów 3D a system wykorzystuje te dane, co pozwala na wprowadzanie zmian w ułożeniu szpilek za pomocą rąk. Technologia może również pracować zdalnie a jak przedstawiono na powyższym filmie, personel z MIT potrafił oddziaływać z obiektami za pośrednictwem wideokonferencji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem