W USA zbudowano sztuczne mięśnie, 1000 razy silniejsze od ludzkich

Kategorie: 

Każdy, kto interesuje się robotyką doszedł już pewnie do wniosku, że choć obecne roboty nadal są na etapie "raczkowania" to przyszłe z pewnością będą posiadały ogrom różnych możliwości i pewnego dnia dojdzie do sytuacji, w której maszyny będą lepsze od ludzi i to pod każdym względem. Wizja ta fascynuje naukowców a powinna raczej przerażać.

 

Ludzkość obecnie zmierza do takiej przyszłości, w której to roboty będą pełniły znaczną większość funkcji w naszym życiu. Będziemy spotykać je w armii, w policji, w fabrykach, prawdopodobnie również w naszych domach a przyszłe samochody także będą w pewnym sensie robotami. Najbardziej przerażającą wizją jest ich obecność w armii oraz w policji. Wojny przyszłości będą prowadzone przez inteligentne, uzbrojone maszyny, które idealnie się sprawdzą do wprowadzania porządku w kraju, w którym na przykład pewna grupa ludzi za wszelką cenę chce zostać u władzy i nie zawaha się użyć zabójczych maszyn do tłumienia demonstrantów i powstań.

 

Wracając jednak do rzeczywistości to badania nad rozwojem maszyn - nad sztuczną inteligencją, ich wytrzymałością, szybkością oraz siłą wciąż trwają. Tym razem uczeni z US Department of Energy’s (DOE) Lawrence Berkeley National Laboratory poinformowali o stworzeniu niezwykle silnych mikroskopijnych sztucznych mięśni, które pod względem siły przewyższają ludzkie aż tysiąckrotnie. 

 

Wynalazek został opracowany przy wykorzystaniu dwutlenku wanadu. Sztuczne mięśnie potrafią zmieniać swój kształt i strukturę w zależności od ciepła. Według szacunków, maszyna posiadająca tego typu technologię będzie w stanie podnieść obiekt 5-krotnie dłuższy oraz 50-krotnie cięższy od jej własnej masy w zaledwie 60 milisekund.

 

 

Źródło: http://www.geek.com/science/researchers-create-microscopic-muscle-with-1000x-human-strength-1580399/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem