W Izraelu powstanie nowoczesny środek transportu SkyTran

Kategorie: 

Każdemu kierowcy zdarzyło się już stać w korkach a poziom zdenerwowania rośnie wtedy wprost proporcjonalnie do ilości straconego czasu. Zwłaszcza gdy ktoś śpieszy się do pracy lub na jakieś ważne spotkanie biznesowe. Wtedy rzeczywiście można powiedzieć, że "czas to pieniądz".

 

Zapewne niejedna osoba korzysta ze środków transportu i nieraz się zawiodła gdy się okazało, że autobus, tramwaj czy pociąg przyjechał wcześniej i nie zdążyliśmy na niego; spóźnił się lub wcale nie przyjechał. Izraelczycy już w niedalekiej przyszłości będą mogli korzystać z nowoczesnego środka transportu, a wszystkie wyżej wymienione problemy odejdą w niepamięć.

 

SkyTran, w języku polskim rozumiany jako podniebny transport, istnieje jeszcze jako projekt, jednak już w połowie 2014 roku w Tel Awiwie zostanie zbudowana jego pierwsza linia. Prawnik i przedsiębiorca Jerry Sanders zyskał pełne poparcie ze strony izraelskiego ministra finansów i transportu, Biura Premiera Izraela zajmującego się energią alternatywną, Amerykańskiego Departamentu Handlu oraz Amerykańskiego Export-Import Banku.

 

SkyTran to kolejka częściowo zaprojektowana przez NASA, która jest niezależna od ruchu miejskiego. Będą się na niej znajdować kapsuły, które osiągną prędkość nawet 160 km/h i pomieszczą maksymalnie dwie osoby. Jak wskazuje nam poniższa prezentacja, osoby chcące skorzystać z tego typu transportu mogą wybrać swój "przystanek" nawet za pomocą iPhone'a.

Kapsuły wykorzystują zjawisko lewitacji magnetycznej a pomysłodawca zapewnia, że są szybkie, bezpieczne i tańsze od tradycyjnych środków transportu. Prowadnice mogą zawierać również panele słoneczne, dzięki którym cały system stanie się energooszczędny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem