W amerykańskich szkołach pojawią się "Robocopy"

Kategorie: 

Media już wielokrotnie podawały o tragediach do jakich dochodziło w szkołach. Chodzi przede wszystkim o takie sytuacje, w których ma miejsce porwanie dziecka lub gdy szaleniec z bronią wchodzi na teren szkoły i zaczyna strzelać. Dzieci w takiej sytuacji są całkowicie bezbronne, jednak to się ma z czasem zmienić.

 

Jak już nieraz wspominaliśmy na tym portalu, robotyka postępuje a maszyny z czasem będą pojawiać się tam, gdzie zazwyczaj znajdował się człowiek. Roboty znalazły właśnie kolejne zastosowanie, którym będzie monitorowanie szkół. Firma Knightscope zajmuje się rozwijaniem i produkcją autonomicznych maszyn, które mają zapobiegać przestępstwom.

 

Najnowszy robot R5 ma pełnić rolę ochroniarza w amerykańskich szkołach. Ta ciężka, półtorametrowa maszyna jest wyposażona w kamery, radar, mikrofon, dalmierz laserowy oraz termowizję i posiada silnik, który potrafi analizować i przewidywać ewentualne zagrożenia. Twórcy uważają, że nigdy nie dojdzie do czasów gdzie w każdej szkole będzie znajdował się uzbrojony policjant, jednak wprowadzenie tych autonomicznych maszyn może spowodować likwidację ponad miliona miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych.

Foto: knightscope.com

 

Utrzymanie takiej maszyny będzie wynosiło około 6.25 dolara za godzinę, natomiast minimalne wynagrodzenie dla ochroniarzy wynosi 8 dolarów. Firma twierdzi, że osoby które nie stracą swojej pracy będą pełnić rolę analityka. Warto zwrócić uwagę na fakt iż zdecydowaną wadą robota R5 w porównaniu do człowieka jest to, że nie potrafi działać samodzielnie - może jedynie informować o sytuacji w szkole. Maszyna nie może sama sobie poradzić z zagrożeniem i nie jest uzbrojona, przynajmniej teraz.

 

 

Źródło: http://knightscope.com/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem