Robot Google prowadzi w zawodach organizowanych przez DARPA

Kategorie: 

Japoński robot Schaft, należący do korporacji Google, pokonał w ostatnich zawodach wszystkie pozostałe maszyny. Zespół tym samym utorował sobie drogę do finału, który będzie miał miejsce w przyszłym roku.

 

W trakcie zawodów każdy robot miał wykonać określone zadania za które otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Każda maszyna musiała między innymi poprowadzić samochód, przemieszczać się po trudnym terenie, wspinać się po drabinie, oczyścić zawalone drzwi oraz odkręcać zawory. Okazało się, że robot Schaft wypadł najlepiej i zdobył 27 punktów z 32 możliwych, pokonując tym samym pozostałe 15 zespołów. Ostatnia trójka nie zdobyła ani jednego punktu a wśród nich znajduje się robot Walkiria należący do NASA.

 

W finale, który odbędzie się pod koniec 2014 roku weźmie udział osiem najlepszych zespołów a robot Schaft będzie konkurował między innymi z maszyną Atlas, która należy do zespołu MIT i w niedawnej rywalizacji zdobyła 4. miejsce z 16 punktami. Zwycięzca otrzyma 2 miliony dolarów. Całe te zawody, według oficjalnych wersji, mają wyłonić najlepszą maszynę, która będzie miała zastosowanie w sytuacjach kryzysowych, takich jaka ma miejsce w Fukushimie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem