Przyszłe roboty mogą być napędzane moczem

Kategorie: 

Naukowcy z Uniwersytetu w Bristol odkryli, że sztuczne serce nie musi mieć zastosowania tylko w medycynie. Ich nowy wynalazek może pomóc produkować energię elektryczną dla przyszłych robotów.

 

Urządzenie przypominające w działaniu sztuczne serce zostało wykorzystane do przepompowywania moczu do mikrobiologicznego ogniwa paliwowego, które zamienia odpady w energię elektryczną. 23 ogniwa paliwowe są w stanie wyprodukować wystarczającą ilość energii elektrycznej aby naładować kondensator. Wynalazek nie jest jednak aż tak wydajny a naukowcy mają nadzieję, że uda się go jeszcze ulepszyć.

 

Peter Walters uważa, że w przyszłości roboty mogą zostać wykorzystane w środowiskach miejskich do teledetekcji, monitorując poziom zanieczyszczeń. Natomiast energię elektryczną mogą uzyskiwać z publicznych toalet lub pisuarów. Walters i jego zespół naukowców z Uniwersytetu w Bristol w ostatnich 10 latach stworzyli cztery generacje tzw. EcoBotów. Poprzednie wersje uzyskiwały energię z zepsutych produktów, ścieków oraz martwych owadów. Jak przedstawiono na powyższym filmie, naukowiec wykorzystując mocz potrafił naładować baterię telefonu komórkowego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem