Powstał pierwszy robot, który może w przyszłości pełnić służbę w policji

Kategorie: 

Niektórzy uważają, że roboty są jeszcze zbyt słabo opracowane aby mogły prawidłowo funkcjonować i ostatecznie zastąpić człowieka na danym stanowisku. Tymczasem uczeni i studenci z Florida International University's Discovery Lab stworzyli pierwszy prototyp robota, który będzie miał swoje zastosowanie w policji.

 

Oczywiście robot TeleBot, bo o nim jest mowa, nie przypomina jeszcze słynnego Robocopa. Jest to dopiero prototyp, ale kto wie, czy słynny film nie okaże się proroczy? Maszyna ta posiada około 1.80 metra wzrostu i waży ponad 30 kilogramów a prace nad nim trwały ponad 18 miesięcy. Na obecnym etapie rozwoju jest on przeznaczony dla niepełnosprawnych policjantów i żołnierzy.

 

Obsługa tej maszyny polega na tym, że jego użytkownik zakładając gogle Oculus Rift widzi wszystko to, co jest w zasięgu wzroku robota. Ponadto, TeleBot wykonuje takie same ruchy jak jego właściciel i istnieje możliwość jego zdalnego sterowania. Powstanie robota tłumaczy się możliwością powrotu do służby niepełnosprawnych policjantów oraz żołnierzy, którzy przykładowo zamiast patrolować ulice, będą znajdować się z dala od miejsca akcji i sterować maszyną. Przypomina to trochę obsługę uzbrojonych bezzałogowców.

 

Nietrudno jest wyobrazić sobie specjalną salę, w której znajdowałyby się stanowiska dla policjantów obsługujących te maszyny, które uczestniczyłyby w różnych akcjach. Stany Zjednoczone jako pierwsze wprowadziły mordercze bezzałogowe, obsługiwane z bezpiecznych odległości, więc przyjdzie i czas na roboty. Powyższa maszyna TeleBot musi zostać jeszcze znacznie ulepszona, zanim wejdzie do służby, ale miejmy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem