Pokrywy kanalizacyjne mogą naładować elektryczne samochody

Kategorie: 

Podróżowanie samochodem elektrycznym wymaga wpierw jego naładowania. Tradycyjne sposoby zakładają ładowanie w miejscach, przypominających stacje benzynowe, jednak dzięki pewnej amerykańskiej firmie będzie to o wiele prostsze i wygodniejsze.

 

Już na początku przyszłego roku, nowojorska firma HEVO Power współpracująca z New York University chce wprowadzić w ramach testu projekt, zakładający ładowanie samochodów elektrycznych poprzez pokrywy kanalizacyjne. Oczywiście nie są to zwykłe pokrywy. Właśnie dzięki nim będzie można bezprzewodowo naładować swój pojazd.

 

Pokrywy tego typu będą znajdować się w wielu różnych miejscach gdzie jest duży ruch, na przykład na ulicy, na parkingach, w garażach a nawet na autostradach. Założyciel firmy HEVO Power, Jeremy McCool wyjaśnił, że samochód przejeżdżając obok tych specjalnie zaprojektowanych pokryw będzie się ładował, mimo iż będzie w ruchu.

 

Technologia wykorzystuje rezonans elektromagnetyczny, który przesyła energię elektryczną do cewki ładowania. Natomiast samo ładowanie pojazdu przebiega szybciej a pokrywy potrafią ładować na większe odległości niż inne systemy bezprzewodowe. Twórcy szacują iż naładowanie samochodu do pełna zajmuje od 8 do 12 godzin.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika ..pies

 Dowod na to ze  wszytkie

 Dowod na to ze  wszytkie wynalazki   sa zaczerpniete z gier [wszyscy co tworza  ciekawe gry powinni zastrzegac sobie wylancznosc lub dostawac prowizje za wykorzystanie pomyslow  z gier] lub filmow  ,szkoda ze zginol aktor z filmu nagranego w kiciu bo syn grjacy za niego to  porazka w 3 czesci.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem