Pierwsze testy robota Cheetah poza laboratorium

Kategorie: 

Opracowany w przeszłości robot Cheetah był jedynie testowany na bieżni, pod ścislą kontrolą i z zabezpieczeniami. Po tak długim czasie, uczeni zdołali wyprowadzić maszynę na świeże powietrze "bez smyczy".

 

Przypomnijmy, że istnieją dwa trochę podobne do siebie egzemplarze takiej maszyny i obie posiadają taką samą nazwę. Boston Dynamics opracował w przeszłości robota, który jest bardzo szybki - poruszał się z prędkością ponad 45 km/h.

 

Jednak sztuczny gepard, opracowany przez naukowców z MIT (Massachusetts Institute of Technology) jest wolniejszy i bardziej energooszczędny. W przeszłości potrafił poruszać się z prędkością ponad 20 km/h.

 

Testy odbywały się w warunkach laboratoryjnych, więc jak można było się spodziewać, gdy maszyna zostanie "wypuszczona ze smyczy", to jej prędkość z pewnością spadnie. Robot poruszał się niedawno na świeżym powietrzu, bez żadnych zabezpieczeń, z prędkością około 15 km/h.

 

Uczeni i tak zdołali osiągnąć wiele, ponieważ Cheetah porusza się samodzielnie bez żadnych problemów a dodatkowo nieco ulepszono maszynę tak, aby potrafiła przeskakiwać przeszkody. Zrobotyzowany gepard będzie w dalszym ciągu ulepszany a naukowcy mają nadzieję, że uda się osiągnąć prędkość do 50 km/h.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem