Ogromne drukarki 3D mogą nam wydrukować dom w ciągu jednego dnia

Kategorie: 

Drukarka 3D z pewnością jest rewolucyjnym urządzeniem. Teraz naukowcy ogłosili opracowanie wręcz gigantycznej drukarki, która drukuje beton. Oznacza to więc prawdziwą rewolucję w budownictwie.

 

Drukarka, którą stworzył profesor Behrokh Khoshnevis z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, buduje warstwę po warstwie pełnego domu w ciągu jednego dnia. Według NDTV, gigant robot zastąpi brygadę pracowników budowlanych i z powodzeniem, a także bez strat, użyje mokrego betonu, tworząc proste ściany na podstawie wstępnie opracowanego systemu oprogramowania.

Nowa technologia budowlana, dzięki której wznoszone są budynki, ma ogromny potencjał, aby zmaksymalizować automatyzację procesu tworzenia struktur architektonicznych. Wkrótce będzie możliwe tworzenie budynków i całych szeregów obiektów z różnych wzorów na raz.

Każdy dom zostanie od razu wyposażony w instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną, a także w klimatyzację. W porównaniu z tradycyjną budową nowa metoda pozwala zaoszczędzić koszty i często także wyeliminować z rynku liczne ekipy partaczy, podających się za fachowców. Inwestor zużyje mniej energii i poczyni znacznie mniej szkód dla środowiska.

 

 

Źródło: Zmiany na Ziemi

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika leszek

To ciągle jeszcze zew

To ciągle jeszcze zew przyszłości. Póki co my zwykli śmiertelnicy możemy korzystać z druku online. Kiedyś drukowałem na platformie d3D Designers i powiem, że efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wysyłając projekt otrzymuję się wycenę całego przedsięwzięca. Do druku używa się żywic CMYK co sprawia, że kolory idealnie zgadzają sie z projektem.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem