Naukowcy wysłali wiadomość tekstową za pomocą wódki

Kategorie: 

Dzięki nowej metodzie, opracowanej przez uczonych z York University z Kanady oraz University of Warwick z Wielkiej Brytanii, wiadomości tekstowe mogą być wysyłane poprzez odparowany alkohol. Technika ta może być dobrą alternatywą w przypadku gdy systemy radiowe zawodzą.

 

Wiadomość tekstowa została przesłana za pomocą mgiełki alkoholowej oraz wiatraczka na odległość ponad 3.5 metra. Urządzenie to działa na zasadzie konwersji liter na system binarny oraz wykorzystuje opryskiwacz jako transmiter. Wiadomość jaką udało się przesłać, brzmiała "O CANADA" a w przełożeniu na kod binarny jest to ciąg następujących cyfr: 10101100111000101011110110.

 

Każda litera w wiadomości tekstowej jest konwertowana na pięciobitowy kod binarny a alkohol jest pryskany w zależności od pojawiających się cyfr. 1 oznacza rozprysk, natomiast 0 - przerwę. W trakcie eksperymentów, po drugiej stronie stołu znajdował się odbiornik, który był w stanie odkodować wiadomość.

 

Metoda ta tak naprawdę nie jest nowa i jest powszechna w naturze. Rośliny "rozmawiają ze sobą" wysyłając sygnały chemiczne a pszczoły używają feromonów, aby wysłać sygnały SOS. Według naukowców, urządzenia tego typu mogą być wykorzystywane do przekazywania danych wewnątrz tuneli, w rurociągach czy w głębokich strukturach podziemnych oraz do monitorowania oczyszczalni ścieków i platform wiertniczych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Cepcepacepem

Phi!!! - W Matuszce Rassiji

Phi!!! - W Matuszce Rassiji to od wieków tradycją uświęcony i codziennie na masową skalę uprawiany system komunikacji wewnątrz struktury poziomej obywatel-obywatel i pionowej obywatele-Cerkiew-sklep-Wadza-Milicja-Armia itp...

Portret użytkownika simon

ale absurd myślałem, że

ale absurd myślałem, że zakodowali wiadomość w klasterach wódy ! hahaha xD stary temat z wodą to lepiej działa, nie mniej jednak nieudolnie to zrobili na poziomie gimbazy Smile aż się przemądrzały robie przy takich jeleniach,lol

Portret użytkownika koszer umysłów

Kompletna bzdura. Po pierwsze

Kompletna bzdura. Po pierwsze "O CANADA" w systemie dwójkowym wyglądać będzie w ten sposób: 0100111100100000010000110010000010100111000100000101000100 001000001. Mając to na uwadze próbuję sobie wyobrazić wypsikanie tekstu o długości 160 znaków i wydaje mi się, że po paru smsach mogłoby zabraknąć wódki.
Czy można sobie wyobrazić większą głupotę? Wewnątrz tuneli i w rurociągach sprawdzi się znakomicie laser nadający impulsy świetlne, a nie idiotyczna mgiełka, która odparowuje w czasie rzeczywistym... spróbujcie sobie wyobrazić przesłanie aerozolu tego rodzaju np. w 40-metrowej rurze.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem