NASA ostrzega przed postępującym globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Animacja zamieszczona na oficjalnym kanale NASA na Youtube ma dowodzić prawdziwości teorii globalnego ocieplenia. Przedstawiono w niej zmiany średniej temperatury na Ziemi, jakie miały miejsce w latach 1950-2013.

 

W opisie nagrania zwrócono uwagę, że od 1880 roku średnia roczna temperatura wzrosła o 0,8 stopni Celsjusza, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyniosła 14,6 stopni Celsjusza. Liczba ta była wyższa o 0,6 stopni w porównaniu do średniej z połowy XX wieku. Według naukowców z NASA klimat będzie się ocieplać i kierunek ten będzie kontynuowany w 2014 roku.

 

Specjaliści z NASA opierają swoje stwierdzenia na danych gromadzonych przez tysiące stacji meteorologicznych na całym świecie włącznie z Antarktydą. Pomiary temperatury powierzchni oceanu dokonywano za pomocą satelitów znajdujących się na orbicie okołoziemskiej.

 

Warto w tym momencie dodać, że globalne ocieplenie mimo całej propagandy zaprzęgniętej do przekonania ludzkości nie jest czymś oczywistym. Bardzo wielu specjalistów staje w opozycji i stwierdza, że brakuje dowodów na to, że w ciągu ostatnich piętnastu lat średnia temperatura na Ziemi zmieniła się w istotny sposób.

 

Specjaliści z NASA mogą być świadomi istnienia naukowego zdania odrębnego w tej kwestii, ponieważ zauważają asekuracyjnie, że mogą istnieć jakieś wahania klimatu, i nie każdy kolejny rok musi być cieplejszy od poprzedniego. Zaraz jednak dodają, że z pewnością każda następna dekada będzie przynosiła wzrost temperatury. Niewątpliwie naukowcy z NASA wiedzą gdzie leżą konfitury i zdają sobie sprawę, jaki pogląd warto wspierać.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/animacja-nasa-ma-dowodzic-prawdziwosci-teorii-globalnego-ocieplenia

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem