Marynarka wojenna USA wprowadzi do służby największego drona na świecie

Kategorie: 

Największa bezzałogowa maszyna przeszła już wszystkie niezbędne testy i według podawanych informacji, w najbliższej przyszłości zostanie wykorzystywana do prowadzenia obserwacji. Główną cechą tego drona jest jego wielkość - posiada większą rozpiętość skrzydeł niż samolot pasażerski Boeing 757.

 

Maszyna MQ-4C Triton została opracowana przez koncern zbrojeniowy Northrop Grumman. W trakcie testów, bezzałogowiec wykonał ponad 9-cio godzinny lot na wysokości ponad 15 kilometrów, jednak według koncernu, dron potrafi wykonywać swoją misję nawet przez 24 godziny. Maszyna wyposażona jest w zaawansowany system czujników, który zapewnia 360-stopniowy widok i potrafi monitorować obszar w promieniu 2000 mil morskich (tj. około 3700 kilometrów).

 

Dodatkowo, dron posiada specjalną ochronę przed oblodzeniem i uderzeniem pioruna. Ostatnie testy wykazały, że po wpadnięciu w turbulencje potrafił szybko odzyskać równowagę. Jak informuje Wired, te największe na świecie drony o rozpiętości skrzydeł wynoszącej 40 metrów wejdą do służby w 2017 roku - początkowe szacunki wskazywały na rok 2015. Marynarka wojenna USA otrzyma 68 dronów MQ-4C Triton wart 1.16 miliarda dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem