Intel przedstawił miniaturowy komputer, przeznaczony dla systemu "internetu rzeczy"

Kategorie: 

Przyszłe tak zwane inteligentne domy pozwolą nam na monitoring oraz zarządzanie wszystkimi instalacjami, jakie znajdą się wewnątrz budynku, w zupełnie nowy sposób. Wszystkie urządzenia będą komunikować się ze sobą w ramach jednego systemu a człowiek będzie otrzymywać wszystkie informacje np. na tablet czy smartphone, skąd będzie mógł również nimi zarządzać.

 

Zaprezentowany na targach CES komputer Edison jest wielkości 22 nanometrów i został zaprojektowany właśnie dla systemu internetu rzeczy. Jest to komputer osobisty klasy Pentium z układem Quark SoC, posiada dwurdzeniowy procesor 400 MHz, Wi-Fi oraz Bluetooth. W ciągu następnych sześciu miesięcy pojawi się również w Europie a jego cena będzie wynosić 199 dolarów.

 

W trakcie prezentacji, mikrokomputer umieszczono w specjalnej piżamie, przeznaczonej dla małych dzieci. Od tego momentu komputer Edison monitoruje tętno dziecka, jego oddychanie a nawet jego ruch. Co więcej, Edison łączy się z innymi urządzeniami w domu, w których znajduje się ten chip. Gdy zostanie on również umieszczony w "inteligentnej butelce", system może uruchomić opcję "karmienia" - gdy wykryje, że dziecko się obudzi, butelka natychmiast zacznie się podgrzewać.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem