Grzyby halucynogenne jako sposób na rzucenie palenia

Kategorie: 

Uczeni dokonali niesamowitego odkrycia. Jak się okazuje, grzyby halucynogenne mogą pomóc nawet nałogowym palaczom w rzuceniu palenia. Chodzi o konkretny halucynogen, zwany psylocybiną.

 

Eksperyment pokazał, że kontrolowane użycie psylocybiny pozwoliło z powodzeniem rzucić palenie po sześciu miesiącach terapii 80% uczestników. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Johns Hopkins University w Baltimore. Wzięło w nim udział dziesięciu mężczyzn i pięć kobiet, wszystkie osoby były zdrowe psychicznie i fizycznie.

 

Każdy palił średnio 19 papierosów dziennie przez 31 lat i wielokrotnie próbował rzucić nałóg, ale bez skutku. Od dnia, kiedy zdecydowali się odmienić swoje życie, aplikowano im tabletki psylocybiny. W drugim i ósmym tygodniu, dawka była zwiększona.

 

Każda sesja narkotyczna trwała sześć czy siedem godzin, podczas których uczestnicy przebywali w bezpiecznym środowisku. Pacjentom często zasłaniano oczy bandażem i słuchali oni muzyki relaksacyjnej – pisze Mail Online. Ponadto uczestnicy terapii zobowiązani byli do odwiedzenia psychologa i prowadzenia pamiętnika.

 

Pod koniec badania 12 z 15 uczestników było zdolnych do całkowitego zaprzestania palenia. Naukowcy dodają, że nie są adwokatami metody walki z paleniem tytoniu z użyciem „magicznych grzybków”. Eksperyment miał dowieść jedynie, że psylocybina może pomóc pokonać nałóg.

 

„Rzucenie palenia jest trudne i biologiczną odpowiedzią na to jest psylocybina, tj. w przypadku innych leków, które mają bezpośredni wpływ na receptory” - mówi dr Matthew Johnson, jeden z autorów badania. „Bez starannego przygotowania psylocybina może jednak powodować głęboką depresję i poważne zaburzenia psychiczne".

 

Palenie jest jednym z najbardziej powszechnych złych nawyków we współczesnym świecie. Pomimo faktu, że wiele krajów wypowiedziało wojnę zgubnemu nałogowi, nadal ludzie sięgają po papierosy i niszczą zdrowie swoje, a także innych.

 

 

Źródło: http://tylkoprzyroda.pl/wideo/grzyby-halucynogenne-pomoga-rzucic-palenie

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem