Gigant internetowy Google opracował soczewki kontaktowe dla diabetyków

Kategorie: 

Korporacja Google wykupiła w ostatnim czasie firmy specjalizujące się w robotyce, takie jak Boston Dynamics, oraz firmę Nest Labs, zajmującą się produkcją "inteligentnych" termostatów i czujników dymu, za cenę 3.2 miliarda dolarów. Google prawdopodobnie planuje rozpocząć produkcję inteligentnych, zrobotyzowanych urządzeń domowych i nie tylko.

 

W najbliższej przyszłości możemy się spodziewać wielu nowych technologii pochodzących od Google. Pierwszą z nich o której właśnie poinformowano są specjalne soczewki kontaktowe dla cukrzyków. Obecnie są to prototypy na etapie testów, wyposażone w malutkie chipy i miniaturowe czujniki, które pozwolą mierzyć u diabetyków stężenia glukozy we krwi poprzez analizę płynów wytwarzanych przez gruczoły łzowe. Czujnik może dokonywać pomiaru co sekundę i ostrzegać o krytycznym poziomie cukru we krwi człowieka przez mikroskopijne diody LED.

 

Soczewki te będą mieć zastosowanie w medycynie ale Google prawdopodobnie nie poprzestanie na tym. Kolejne urządzenia będą opracowywane z myślą o nas i o naszym domu. Korporacja może stać się liderem tzw. Internetu rzeczy, czyli na pierwszy rzut oka zwykłych urządzeń takich jak pralka, mikrofalówka czy lodówka, które jednak będą potrafiły komunikować się ze sobą a dostęp do danych oraz ich zdalna kontrola będzie możliwa za pomocą tabletu bądź telefonu. Wszystkie sprzęty gospodarstwa domowego będą funkcjonowały w ramach jednego systemu.

 

 

Źródła:

http://zmianynaziemi.pl/wideo/google-wprowadza-specjalne-soczewki-kontaktowe-dla-cukrzykow

http://edition.cnn.com/2014/01/15/tech/innovation/google-connect-home-nest/index.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem