Gazy zwierząt hodowlanych można zamienić w paliwo

Kategorie: 

Jak twierdzą argentyńscy naukowcy, bydło w ich kraju odpowiada za uwalnianie około 30% całkowitej emisji gazów cieplarnianych. Metan ma większy wpływ na środowisko niż dwutlenek węgla. Dlatego też powstał pomysł aby przetwarzać gaz wytwarzany przez krowi układ pokarmowy na paliwo, które może zostać użyte do każdego rodzaju transportu.

 

Uczeni z Narodowego Instytutu Technologii Rolniczych w Argentynie (INTA) twierdzą, że dzięki tej innowacji ludzkość może rozwiązać problem emisji gazów cieplarnianych, które uważa się za przyczynę globalnego ocieplenia. Plan zakłada oddzielanie metanu z krowich, śmierdzących gazów poprzez specjalną aparaturę, składającą się z systemu zaworów i pomp. Zbiornik gromadzi gazy powstające w żołądku przeżuwacza podczas trawienia a następnie odseparowuje z niego metan.

 

Szef zespołu badawczego Guillermo Berra twierdzi, że ten sposób nie jest obecnie tak bardzo praktyczny, jednak w przyszłości, gdyby brakowało paliwa, może okazać się świetną alternatywą. Każde stado bydła może produkować 250 do 300 litrów czystego metanu dziennie, co jest wystarczające, aby zapewnić odpowiednią ilość energii np. w lodówce przez 24 godziny. Argentyna jest jednym z największych na świecie eksporterów mięsa wołowego. Pogłowie bydła w tym kraju liczy 51 milionów sztuk.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wideo/gazy-emitowane-w-hodowli-zwierzat-moga-byc-zrodlem-paliwa

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem