Firma Volvo przetestuje autonomiczne samochody w 2014 roku

Kategorie: 

W Szwecji już w 2014 roku wystartuje pilotażowy projekt autonomicznych samochodów. Pojazdy te będą testowane na ulicach miasta Gothenburg i będą poruszać się po ulicach razem ze zwykłymi, nieautonomicznymi samochodami. Volvo planuje że do 2017 roku, już nie w formie testowej, wprowadzi pierwsze tego typu pojazdy.

 

Czy tego chcemy, czy nie, w przyszłości na ulicach będą pojawiały się już same autonomiczne samochody a te dzisiejsze będą wspominane jako wynalazek przeszłości. Jak można wywnioskować z powyższego filmu, autonomizacja to przede wszystkim oszczędność czasu - nasz pojazd przecież będzie mógł samodzielnie poruszać się po ulicy. Twórcy zapewniają oczywiście, że technologia jest bardzo bezpieczna i może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby wypadków samochodowych.

 

Według projektu o nazwie "Drive Me - Self-driving cars for sustainable mobility", na ulicach Gothenburga przetestuje się 100 autonomicznych pojazdów, które będą przemieszczać się po autostradach, drogach obszarów miejskich czy ulicach o dużym natężeniu ruchu. Dzięki temu, twórcy będą wiedzieć jak bardzo zaawansowany jest ich system autonomizacji ale również wykryją ewentualne problemy, które należy będzie rozwiązać. Samochody gotowe do testów są autonomiczne jednak funkcję tą można samemu zmieniać i pojazd może być prowadzony ręcznie, czyli tak jak to ma miejsce obecnie.

 

W ciągu kilku ostatnich lat Volvo prowadził badania nad tego typu pojazdami a projekt zakłada nawet budowę specjalnych parkingów. Kierowca będzie mógł po prostu zostawić swój samochód przy wejściu do parkingu a pojazd samodzielnie poszuka dla siebie wolnego miejsca.

 

 

Źródło: http://www.testdriven.co.uk/volvo-self-driving-cars-drive-me-2017/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem