Finlandia rozwija nowoczesną formę transportu publicznego

Kategorie: 

Firma "Kutsuplus" wprowadza w Helsinkach nowe pojazdy przeznaczone do transportu publicznego, łącząc tradycyjne minibusy z taksówką oraz dodając specjalny komputer pokładowy. Obecnie wprowadzono 10 takich pojazdów w formie testu ale liczba ta już niedługo wzrośnie do 100.

 

Ten nowoczesny pojazd jest w stanie pomieścić maksymalnie 9 osób. Dzięki specjalnej aplikacji w smartphonie będzie można wybrać godzinę i punkt w którym minibus po nas przyjedzie oraz miejsce gdzie będziemy chcieli wysiąść. W przypadku tej formy transportu przystanki staną się bezużyteczne. Istnieje również możliwość wyboru czy chcemy jechać z innymi pasażerami, czy wolimy przebyć trasę w pojedynkę.

 

Komputer pokładowy pomoże kierowcy wybrać idealną drogę dla każdego klienta, uwzględniając również osoby które dopiero co zamówiły transport. Co więcej, każdy z klientów, mimo iż będą oni wspólnie podróżować, będzie płacił tylko za swoją przebytą trasę.

 

Usługa kosztuje 3.50 Euro oraz dodatkowe 0.60 Euro za każdy kilometr podróży. Koszty są więc większe niż w autobusach a jednocześnie mniejsze od taksówek w tym kraju. Opłaty dokonuje się obecnie poprzez smartphone, jednak firma z czasem zezwoli również na opłatę SMSem. Co więcej, w transporcie można również korzystać z darmowej sieci Wi-Fi a sami kierowcy nie będą musieli płacić za parkowanie. Firma "Kutsuplus" poinformowała, że te nowoczesne minibusy nie zastąpią pozostałych form transportu, takich jak autobusy, tramwaje czy taksówki.

 

 

Źródło: https://kutsuplus.fi/home

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem