Drukarki 3D mogą nam produkować odzież

Kategorie: 

Wygląda na to, że drukarki 3D znajdują również swoje zastosowanie w modzie. Już teraz dzięki tej technologii powstają buty, sukienki czy biżuteria a w przyszłości, kolekcje ubrań będą tworzone właśnie za pomocą drukarek 3D.

 

Już obecnie powstają niesamowite kreacje z wykorzystaniem technologii druku 3D. Projektantka mody, Iris van Herpen i projektant obuwia, Rem D Koolhaas stworzyli buty, które wyglądają jak korzenie drzewa. To tylko jeden z przykładów wskazujący na to, że w tej branży obecnie już tylko wyobraźnia jest jakimś ograniczeniem.

Jakiś czas temu zaprezentowano też pierwszą na świecie wydrukowaną na drukarce 3D sukienkę, zaprojektowaną przez projektanta Michaela Schmidt i Francisa Bitonti. Powyżej można zobaczyć film dokumentalny o tworzeniu tej sukienki. Jak twierdzą jej projektanci, przy jej tworzeniu wykorzystano ciąg Fibonacciego. Ta konkretna sukienka powstawała na dokładne wymiary modelki, Dity Von Teese.

Rewolucja związana z upowszechnieniem druku 3D może zmienić nasz świat i spowodować, że tworzenie przedmiotów nawet o skomplikowanej strukturze stanie się bardzo proste. Obecnie potrzebne jest jeszcze udoskonalenie tej technologii tak, aby dało się wykorzystywać rozmaite tworzywa, co w zdecydowany sposób poszerzy możliwości tworzenia przedmiotów, butów czy ubrań.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/drukarki-3d-znajduja-coraz-wieksze-zainteresowanie-w-przemysle-modowym

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem