Broń elektromagnetyczna do walki z zamachowcami

Kategorie: 

Zamachy samobójcze są bardzo powszechną formą walki wśród terrorystów na Bliskim Wschodzie. Samochody-pułapki wypełnione materiałami wybuchowymi, w zależności oczywiście od sytuacji, zabijają od kilku do nawet kilkudziesięciu osób, raniąc przy tym drugie tyle.

 

W Egipcie doszło niedawno do właśnie takiego zamachu, w którym dwie osoby podjechały samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w pobliże obiektów wojskowych. Pojazd eksplodował, zabijając dziewięciu żołnierzy i raniąc około 17 osób. Wojska walczące z terrorystami często giną w ten sposób a każdy samochód będący w pobliżu może się okazać pułapką, która w każdej chwili może wybuchnąć.

 

Naukowcy z NATO postanowili stworzyć coś, co pozwoli w bezpieczny sposób zatrzymać podejrzane samochody zanim dotrą do swoich celów i eksplodują. Firma Diehl Defence zbudowała broń niezagrażającą ludzkiemu życiu, która emituje wiązkę promieniowania mikrofalowego powodującą skoki napięcia w urządzeniach elektronicznych. W przeprowadzonych testach uczeni z powodzeniem wykorzystali nowy wynalazek, który natychmiast zatrzymywał pojazdy.

 

Zamontowanie tej broni na tylniej części samochodu umożliwiło wyłączenie drugiego pojazdu, który zbliżał się od tyłu. Co więcej, urządzenie jest w stanie wyłączyć bombę (w tym biologiczną i chemiczną) poprzez zagłuszanie sygnałów radiowych, może być używane na morzu aby wyłączyć statki pirackie, a nawet unieszkodliwić bezzałogowe aparaty latające.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Kazik

Zamachowcy/piraci użyją

Zamachowcy/piraci użyją starych samochodów/statków z silnikiem o zapłonie samoczynnym (diesla) pozbawionych jakiejkolwiek elektroniki sterującej (żeby nie było, że teoretyzuję: np. stare traktory Ursus chodzą dalej po odłączeniu im akumulatora Smile ) i co najwyżej mogą ich usmażyć tymi mikrofalami, ale na pewno nie unieruchomią ;]
A bombę odpalą ręcznie, w końcu są zamachowcami-samobójcami ;P

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem