Biolodzy odkryli bakterię, która żywi się energią elektryczną

Kategorie: 

Uczeni z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (USC) zidentyfikowali bakterię, która żywi się jedynie energią elektryczną. "Elektryczna bakteria" pobiera energię z kamieni i metali. Odkrywcy przekonują nas jednak, że nie powinniśmy być zaskoczeni tym znaleziskiem.

 

Bakterie o których mowa żerują na prądzie elektrycznym ale robią to w dość nietypowy sposób. Posiadają malutkie włókna i mogą łączyć się ze sobą tworząc "przewód", który przenosi elektrony na odległość kilku centymetrów. Bakterie te wchłaniają czystą energię i nie potrzebują do tego żadnych pośredników.

 

Kenneth Nealson wyjaśnia, że ludzie i zwierzęta również potrzebują do życia elektronów, które w dużych ilościach znajdują się w cukrach. Dodał również, że gdy człowiek się dusi, umiera w ciągu kilku minut, ponieważ odcięty jest dopływ tlenu a tym samym elektrony mają odciętą drogę. To jednak wyróżnia nowo odkryte bakterie, które potrzebują do życia tylko energii elektrycznej.

 

Dotychczas naukowcy zdołali zidentyfikować różne gatunki drobnoustrojów, które żywią się energią elektryczną na zupełnie różne sposoby. Najnowsze odkrycie dowodzi istnienia bakterii, o których nauka nawet nie miała pojęcia i może dać badaczom do zrozumienia, że życie we Wszechświecie nie koniecznie musi być tam, gdzie jest woda.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem