Bezzałogowiec SkyJack potrafi przejmować kontrolę nad innymi dronami

Kategorie: 

Haker i przedsiębiorca Samy Kamkar odkrył nowe zastosowanie dla bezzałogowców, które chętnie może zostać wykorzystane przez wojsko. Jego wynalazkiem jest dron, który jest w stanie przejąć kontrolę nad innymi tego typu maszynami.

 

W wyżej zamieszczonym materiale filmowym Kamkar zaprezentował w jaki sposób można zmodyfikować maszynę Parrot AR Drone, tak aby potrafiła uchwycić sygnały wysyłane do innych bezzałogowców w swoim otoczeniu, odciąć je od swoich użytkowników i przejąć kontrolę nad ich funkcjami.

 

Jak twierdzi Kamkar, modyfikacja takiej maszyny jest prosta i niedroga. Potrzebne do tego jest radio Wi-Fi, komputer Raspberry Pi, baterie i dwa bezprzewodowe transmitery. Koszt całkowity, łącznie z Parrot AR Drone, wynosi mniej niż 400 dolarów. Ponadto, twórca zamieścił na swojej stronie oprogramowanie, które można pobrać całkowicie za darmo.

 

Zmodyfikowany dron SkyJack samodzielnie wyszukuje i przejmuje kontrolę nad innymi tego typu maszynami. Samy Kamkar zaznacza, że zhakowane mogą zostać tylko bezzałogowce typu Parrot AR Drone, więc metoda ta nie pozwala przejąć kontroli np. nad dronami wojskowymi. Nie oznacza to jednak że modyfikacja ta jest bezużyteczna a zawsze może się znaleźć ktoś, kto przeniesie tą metodę na jeszcze wyższy poziom.

 

 

Źródło: http://samy.pl/skyjack/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem