ZTE Gigabit Phone - bezużyteczny smartfon, który jako pierwszy wspiera sieć 5G

Kategorie: 

Źródło: TechRadar/Kadr z YouTube

Superszybka sieć 5G nadchodzi wielkimi krokami. Co prawda, technologia nie jest jeszcze dostępna, ale chińska firma postanowiła wykorzystać szum i przedstawić smartfon, który już dziś mógłby korzystać z sieci 5G.

 

Telefon Gigabit Phone marki ZTE został zaprezentowany na targach Mobile World Congress. Prototyp urządzenia zademonstrował możliwość pobierania niemal 1 GB danych w ciągu sekundy. Gdy weźmiemy pod uwagę prędkości z jakich możemy obecnie korzystać, jest to naprawdę sporo. Co jednak możemy powiedzieć o tym smartfonie? Niestety niewiele.

 

Gigabit Phone pojawił się na targach w Barcelonie tylko po to, aby zaprezentować możliwość pobierania ogromnych ilości danych w krótkim czasie. Smartfon ten nie posiada nawet systemu operacyjnego, więc jest tak naprawdę bezużyteczny.

 

Chińska firma ZTE chciała jedynie pokazać, że jej urządzenie jest już przystosowane do sieci 5G, która w przyszłości stanie się powszechnie dostępna. Gigabit Phone, prawdopodobnie pod inną nazwą, ma być dostępny w sprzedaży na początku 2019 roku. Możliwe, że za dwa lata w niektórych krajach będzie można już korzystać z sieci 5G. Oczywiście im więcej ludzi będzie używać sieci 5G, tym prędkość przesyłania danych będzie mniejsza i raczej nie będzie wynosiła 1GB/s.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj