Zmiany w edukacji - nowe podręczniki i lektury

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wszystkie czynności, jakie człowiek wykonuje w całym swoim życiu, wpływają na funkcjonowanie jego mózgu, a zmiany te przekazywane są następnym pokoleniom. Liczenie w pamięci, nauka języków obcych czy orientacji w terenie korzystnie wpływają na rozwój mózgu. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych pokoleń, które reagują sporą niechęcią do "analogowych" metod przekazywania wiedzy. Podejmowano już próby, aby przekazywać wiedzę, w bardziej interaktywny sposób. Dotychczas, ograniczało się to jednak do umieszczania w podręcznikach dysków CD, z żenującymi mini gierkami.

 

Nowe pokolenie wydawców, zdecydowało się wprowadzić w życie alternatywne podejście do tego zagadnienia. Wersje interaktywne, klasycznych podręczników, zawierają wszystkie treści wersji drukowanych, oraz wiele dodatkowych treści opartych o znane dziecku portale takie jak choćby serwis Youtube. Podręczniki automatycznie i na bieżąco wspomagają ucznia w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi na przykładowe zadania oraz nagradzają je za każde poprawnie rozwiązane ćwiczenie. Mowa tu nie tylko o zajęciach dla najmłodszych, ale i licealistach, którzy również, uzyskują z nich wsparcie adekwatne do swoich potrzeb i dojrzalszego podejścia do nauki.

 

To samo dotyczy zresztą zaopatrywania dzieci w lektury szkolne. W ciągu ostatnich miesięcy, dzieci nie miały możliwości wypożyczać ich ze szkolnych bibliotek. Korzystanie z nich, wiąże się zresztą z pewnym ryzykiem, biorąc pod uwagę trwającą pandemię. Wielu rodziców, zdecydowało się więc na ich zakup za pośrednictwem sklepów internetowych. Jest to zrozumiałe podejście, które wiąże się również z pewnymi korzyściami dla ucznia. Ponieważ każdy uczy się w nieco inny sposób, jeśli nasze dziecko jest słuchowcem, możemy zakupić dla niego audiobook dzięki któremu lepiej przyswoi zawartą w tekście treść.

Księgarnia internetowa, w obecnych czasach to bez wątpienia preferowana forma zapatrywania się we wszelkie publikacje. Nie tylko ogranicza ona ryzyko związane z dużymi zgrupowaniami ludzi, ale ma też inne, istotniejsze walory. Przede wszystkim, internetowe zakupy są zawsze tańsze i szybsze niż standardowe pielgrzymki do stacjonarnych księgarni, które nie zawsze posiadają potrzebne nam produkty. Wymagane tytuły, mogą znaleźć się w naszych rękach w ciągu kilku dni, lub nawet sekund, jeśli zdecydujemy się na książkę elektroniczną lub audiobook.

 

Reasumując, zakupy przez Internet to bardzo wygodna i pozbawiona ryzyka opcja, którą każde z nas powinno brać pod uwagę. Nie tylko ułatwiają nam one życie, ale niekiedy dają też więcej możliwości niż wizyta w stacjonarnym sklepie. Korzystanie z dobrodziejstw sieci, nie jest wyłącznie dla wybranych, a zależy wyłącznie od naszych indywidualnych chęci i potrzeb. Brakujące podręczniki do liceum klasy 3 nie muszą  być problemem, zaprzątającym naszą uwagę przez dłużej niż to konieczne.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj