Zmiany klimatu są "bronią masowego rażenia", twierdzi Sekretarz Stanu USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Stany Zjednoczone są krajem, które zajmują pierwsze miejsce jeśli chodzi o prowadzenie wojen, rozwijanie technologii wojennych oraz używanie słów "terroryzm" i "broń masowego rażenia". Sekretarz Stanu USA John Kerry przemawiając niedawno w Indonezji użył tego ostatniego sformułowania wobec zachodzących zmian klimatycznych, porównując je poniekąd do walki z terroryzmem.

 

16 lutego John Kerry ostrzegł wyspiarskie państwo jakim jest Indonezja przed zmianami klimatycznymi, które w jego przekonaniu są "prawdopodobnie najbardziej przerażającą bronią masowego rażenia". Ponadto, każdy kto nie wierzy w to, że działalność człowieka spowodowała globalne ocieplenie, jest zdaniem Kerry'ego "tandetnym naukowcem" oraz "skrajnym ideologiem".

 

Sekretarz Stanu planuje w tym roku przeprowadzić szereg przemówień na temat zmian klimatycznych a swoją "wycieczkę" rozpoczął od Indonezji - państwa, które składa się z ponad 17 tysięcy wysp i które jest najbardziej zagrożone zatopieniem w przypadku podniesienia się poziomu wody.

 

"Pomyślcie o rozprzestrzenianiu się broni masowej zagłady. Nie będziemy bezpieczni, gdy Stany Zjednoczone zabezpieczą swój arsenał nuklearny, podczas gdy inne kraje zawiodą. [...] To jest to samo ze zmianami klimatycznymi. W pewnym sensie, zmiany klimatyczne mogą być uznawane za kolejną broń masowego rażenia, prawdopodobnie najbardziej przerażającą bronią masowego rażenia" - powiedział John Kerry.

 

Naukowcy z Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) są na 95% pewni, że to działalność człowieka spowodowała globalne ocieplenie. Mimo głosów sceptyków, planuje się zwiększyć nacisk na opinię publiczną w celu osiągnięcia światowego porozumienia klimatycznego w przyszłym roku i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych od 2020 roku.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2014/02/16/us-kerry-climate-idUSBREA1F0BP20140216?feedType=RSS&feedName=environmentNews

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jasiu

Już od lat 70 wiadomo, że

Już od lat 70 wiadomo, że istnieje broń klimatyczna. Usrael ją wykorzystywał m.in. w Wietnamie. A mamy rok 2014, rozwój nauki i technologii nieporównywalnie większy niż w latach 70-tych. Za oknem codziennie sztuczne chmury rozpylane z samolotów.

Portret użytkownika dp

I kto to mówi. USA jeden z

I kto to mówi. USA jeden z największych trucicieli jak do tej pory, który w przeciwieńsktwie do Europy nigdy chciał nawet słyszeć o zmmniejszaniu emisjii CO2 bo przecież jest to kosztowne, powoduje przesunięcie przemysłu w rejony gdzie takich ograniczeń nie ma i powoduje spowolnienie gospodarcze.

Skomentuj