Zmiany klimatu są "bronią masowego rażenia", twierdzi Sekretarz Stanu USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Stany Zjednoczone są krajem, które zajmują pierwsze miejsce jeśli chodzi o prowadzenie wojen, rozwijanie technologii wojennych oraz używanie słów "terroryzm" i "broń masowego rażenia". Sekretarz Stanu USA John Kerry przemawiając niedawno w Indonezji użył tego ostatniego sformułowania wobec zachodzących zmian klimatycznych, porównując je poniekąd do walki z terroryzmem.

 

16 lutego John Kerry ostrzegł wyspiarskie państwo jakim jest Indonezja przed zmianami klimatycznymi, które w jego przekonaniu są "prawdopodobnie najbardziej przerażającą bronią masowego rażenia". Ponadto, każdy kto nie wierzy w to, że działalność człowieka spowodowała globalne ocieplenie, jest zdaniem Kerry'ego "tandetnym naukowcem" oraz "skrajnym ideologiem".

 

Sekretarz Stanu planuje w tym roku przeprowadzić szereg przemówień na temat zmian klimatycznych a swoją "wycieczkę" rozpoczął od Indonezji - państwa, które składa się z ponad 17 tysięcy wysp i które jest najbardziej zagrożone zatopieniem w przypadku podniesienia się poziomu wody.

 

"Pomyślcie o rozprzestrzenianiu się broni masowej zagłady. Nie będziemy bezpieczni, gdy Stany Zjednoczone zabezpieczą swój arsenał nuklearny, podczas gdy inne kraje zawiodą. [...] To jest to samo ze zmianami klimatycznymi. W pewnym sensie, zmiany klimatyczne mogą być uznawane za kolejną broń masowego rażenia, prawdopodobnie najbardziej przerażającą bronią masowego rażenia" - powiedział John Kerry.

 

Naukowcy z Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) są na 95% pewni, że to działalność człowieka spowodowała globalne ocieplenie. Mimo głosów sceptyków, planuje się zwiększyć nacisk na opinię publiczną w celu osiągnięcia światowego porozumienia klimatycznego w przyszłym roku i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych od 2020 roku.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2014/02/16/us-kerry-climate-idUSBREA1F0BP20140216?feedType=RSS&feedName=environmentNews

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ledek

Co ciekawe, Stany Zjednoczone

Co ciekawe, Stany Zjednoczone są największym emitentem tej "broni masowego rażenia". Aż dziwne, że Kerry nie wskazał na Putina. Niestety nie jestem najlepszego mniemania o politykach amerykańskich. To nie jest elita intelektualna śwuiata, o czym swiadczy chociazby wypowiedź Kerry'ego. Jedyne co potrafią, to straszyć innych bronią atomową, zapominając, że do tej pory jest tylko jeden troglodyta, który użył tej broni przeciwko człowiekowi. Krwawy komunizm tego nie zrobił. 

Portret użytkownika Jasiu

Już od lat 70 wiadomo, że

Już od lat 70 wiadomo, że istnieje broń klimatyczna. Usrael ją wykorzystywał m.in. w Wietnamie. A mamy rok 2014, rozwój nauki i technologii nieporównywalnie większy niż w latach 70-tych. Za oknem codziennie sztuczne chmury rozpylane z samolotów.

Portret użytkownika dp

I kto to mówi. USA jeden z

I kto to mówi. USA jeden z największych trucicieli jak do tej pory, który w przeciwieńsktwie do Europy nigdy chciał nawet słyszeć o zmmniejszaniu emisjii CO2 bo przecież jest to kosztowne, powoduje przesunięcie przemysłu w rejony gdzie takich ograniczeń nie ma i powoduje spowolnienie gospodarcze.

Skomentuj