Zdjęcia satelitarne wskazują, że Chiny mogą budować swój pierwszy lotniskowiec

Kategorie: 

Źródło: Airbus Defense
Chiny chcą stać się potęgą militarną, której nie dorówna żadne państwo na świecie. Pracują nad zabójczymi dronami, futurystyczną bronią laserową, bezzałogowymi maszynami lądowymi a teraz również nad swoim pierwszym lotniskowcem.

 

Zdjęcia satelitarne wykonane 1 maja, 3 czerwca i 22 września wskazują, że nowy, pierwszy wyłącznie chiński lotniskowiec powstaje w stoczni Dalian w północnej części kraju. Budowa ma miejsce w tym samym miejscu gdzie modernizowany był lotniskowiec Liaoning (CV16) - ciężki krążownik lotniczy typu Admirał Kuzniecow, który zakupiono od Ukrainy.

 

Analitycy z IHS Jane, Sean O’Connor i James Hardy uważają, że widoczna na zdjęciach konstrukcja znajduje się w dość zaawansowanym stadium prac. Ewentualnie, jeśli nie jest to pierwszy chiński lotniskowiec, możemy tu mieć do czynienia z okrętem desantowym nowej klasy lub z helikopterowcem.

 

 

Źródło: http://defensetech.org/2015/10/01/satellite-images-may-show-chinas-first-domestic-aircraft-carrier/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Qantex

A ty pewnie należysz do

A ty pewnie należysz do "elity" co im się mówi a oni dalej swoje. Człowiek lotniskowców nikt nie ukrywał i nie ukrywa to nie samoloty Stealth. Dla ciebie gmbazo jak czegoś nie ma w internecie to tego wogóle nie ma.

Portret użytkownika Qantex

No właśnie po co Polsce

No właśnie po co Polsce lotniskowce??? Nie potrzebne są też okręty podwodne, niszczyciele, śmigłowce bojowe, myśliwce, czołgi. Po co to komu??? Kawaleria wszyskich rozpierdzieli. Po co komu nowoczesne uzbrojenie???

Portret użytkownika Deus

Czy ty masz pojęcie gdzie i

Czy ty masz pojęcie gdzie i jak wykorzystuje się lotniskowiec? Czy chciało ci się chociaż sprawdzić czy Rosjanie mają jakikolwiek lotniskowiec na Bałtyku? Czy wogóle na Bałtyku są jakieś lotniskowce? Nie pisz bzdur a zanim coś napiszesz to chociaż sprawdź w internecie.

Portret użytkownika Qantex

Ależ ty człowieku pusty,

Ależ ty człowieku pusty, każde państo co ma dostęp do morza posiada marynarkę wojenną w tym lotniskowce. A skąd wiesz że ruskie nie mają floty na bałtyku?? Bo nie napisali w internecie?? A co mieli napisać niby?? Tu mamy 5 okrętów podwodnych, 2 lotniskowce i 5 niszczycieli. Człowieku pusty dogłębnie takie dane są tajne i nigdy ich nie znajdziesz w interneci.

Portret użytkownika Deus

A poza obrażaniem innych i

A poza obrażaniem innych i trolowaniem potrafisz coś jeszcze? Taki okręt jak lotniskowiec nie ukryłby się na Bałtyku i właśnie dlatego ich nie ma i raczej nie będzie na tym akwenie. Ale komu ja to tłumaczę, przecież należysz do tej "elitarnej" grupy ludzi lepiej wiedzących.

Skomentuj