Zdaniem Stephena Hawkinga, nawiązanie komunikacji z obcymi może być dla nas niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wielu naukowców jest bardzo poważnie zainteresowanych możliwością komunikowania się z innymi, pozaziemskimi cywilizacjami. Lecz wybitny astrofizyk i kosmolog podchodzi do tej sprawy bardzo ostrożnie. Ostrzega wręcz przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

 

Stephen Hawking powiedział, że nie mamy tak naprawdę pojęcia jak kosmici zareagują na sygnał pochodzący z Ziemi. Jego zdaniem, gdy kosmici zdecydują się przybyć na naszą planetę, ich lądowanie może przypominać przybycie Kolumba do Ameryki, co jak dobrze pamiętamy z historii, nie skończyło się zbyt dobrze dla rdzennych Amerykanów.

 

Pomysł naukowców z instytutu Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI) w Kalifornii wymaga potężnych radioteleskopów, które mają wysłać dane do pobliskich gwiazd i planet. Systemy gwiezdne znajdują się w odległości 20 lat świetlnych. Jak dodatkowo twierdzi David Brin z NASA, każdy kontakt z obcymi wpłynie na całe ludzkie istnienie i powinien być przeprowadzony przy pełnej świadomości konsekwencji.

 

Stephen Hawking bardzo ostrożnie wypowiada się na temat potencjalnego kontaktu z obcą cywilizacją. W zeszłym roku ostrzegł, że przedstawiciele zaawansowanej technologicznie cywilizacji, jeśli natrafią na naszą planetę, z dużym prawdopodobieństwem zechcą zapanować nad Ziemią i podbić ją. Zakładając, że obcy będą do nas wrogo nastawieni, ludzkość może zostać fizycznie wyeliminowana, lub populacja zostanie radykalnie zmniejszona a ci, którzy przeżyją, będą im służyć w różnych celach.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ewelina Pajdak

Skąd wiecie że są

Skąd wiecie że są zaawansowani technologicznie... ? Ameryka chce zrobić swoje "porządki" i szuka potencjalnych winnych których... Nie ma... bo gdyby istnieli to by "Nas" już dawno rozje**** za ten burdel kosmiczny... I twórcę obrazka który nie zna się na odcieniach... Ta jedna dlaczego leży tak jak łania? Stanęło jej się krzywo czy co... ? Nie wiem co autor miał na myśli i skąd zaczerpnął inspirację... Taki podpis powienien być : We..Alien Biggrin

Skomentuj