Zdaniem naukowców działających na zlecenie ONZ, Ziemia może wpaść w „pętlę śmierci” z powodu zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Analitycy z brytyjskiego centrum IPPR przewidzieli, że planeta może znaleźć się w „pętli śmierci” z powodu zmian klimatycznych. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie organizacji.

 

Na 74 sesji zwyczajnej ONZ poruszono temat wspólnych działań na rzecz utrzymania wzrostu temperatury na świecie poniżej 1,5°C. Naukowcy pracujący na zlecenie ONZ uważają, że niepowodzenie państw w radzeniu sobie z kryzysem klimatycznym i środowiskowym może prowadzić do konsekwencji, które podważą zdolność społeczeństwa do zajęcia się pierwotnymi przyczynami tego kryzysu, czyli do powstania „pętli śmierci”.

 

Ich zdaniem skutki kryzysów, nieumiejętność radzenia sobie z nimi, odwracają uwagę i środki od eliminowania ich przyczyn. W szczególności, jak wyjaśnili eksperci, społeczeństwo dyskutuje o nieuchronności wzrostu temperatury o 1,5°C, zamiast podejmować odpowiednie działania w celu jego obniżenia.

 

Analitycy twierdzą, że potrzebne są systematyczne wysiłki, aby przeciwdziałać zagrożeniom i wykorzystywać możliwości szybkich działań środowiskowych, jakie stwarzają pogłębiające się skutki kryzysu. W przeciwnym razie świat mógłby pogrążyć się jeszcze bardziej w śmiertelnej spirali przyspieszających wstrząsów środowiskowych i nieproduktywnych reakcji obronnych, podsumowali naukowcy.

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj