Jak zbudować z kartonu własne okulary wirtualnej rzeczywistości?

Kategorie: 

Źródło: Google
Okulary wirtualnej rzeczywistości (VR) stają się coraz bardziej popularne, jednak ich cena wynosi kilkaset dolarów. Powoduje to, że nie każdy może sobie pozwolić na taką technologię. Jednak korporacja Google zaprezentowała właśnie w jaki sposób każdy z nas może stworzyć własne okulary VR za przysłowiowe grosze.

 

Okulary VR o których mowa noszą nazwę "Google Cardboard". Wymagane są następujące materiały: tektura falista, para soczewek, magnesy, rzep, gumka recepturka, NCF Tag (opcjonalne) oraz smartfon z Androidem. Należy również pobrać specjalną aplikację, zamieszczoną na stronie Google.

 

Instrukcję zbudowania własnych gogli VR można znaleźć na poniższym filmie, wraz z prezentacją w jaki sposób to wszystko działa. Firma Google chciała w ten sposób pokazać, że każdy z nas może korzystać z tej technologii, bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy. Czy komuś z Was udało się zbudować własne okulary VR?

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Anna B.

polecam okulary lefant vr są

polecam okulary lefant vr są mega dobre, kupiłam i jestem pod wrażeniem jakości. Bardzo podoba mi się to że można podłączyć każdy telefon. I co jest najlepsze soczewki są regulowane na 3 poziomach

Skomentuj